Mieli całą linię produkcyjną do podróbek perfum. Zlikwidowano ją w Wołominie [WIDEO]

2018.03.09 11:28
Celnicy z Białegostoku razem z policjantami z Wołomina zlikwidowali linię produkcyjną i magazyn z podrobionymi perfumami. Kosmetyki były warte 20 mln zł. Zatrzymano 4 osoby narodowości ukraińskiej i armeńskiej.
Mieli całą linię produkcyjną do podróbek perfum. Zlikwidowano ją w Wołominie [WIDEO]
Fot: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Białostoccy celnicy oraz wołomińscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że na jednej z prywatnych posesji w Lesznowoli w powiecie piaseczyńskim może znajdować się magazyn z hurtowymi ilościami kosmetyków ze znakami towarowymi światowych marek. Mundurowi weszli do wcześniej wytypowanego budynku zaskakując na miejscu 2 osoby sortujące i przygotowujące do wywozu kosmetyki.

W sąsiednim obiekcie funkcjonariusze ujawnili kompletną, działającą linię produkcyjną służącą do rozlewania perfum, przy której pracowały 2 Ukrainki. Podczas przeszukania zabezpieczono szklane fiolki, nakrętki, etykiety, mechanizmy do spryskiwania, perfumy w płynie znajdujące się w 48 plastikowych bańkach o pojemności około 20 litrów, a także blisko 131 tys. sztuk kosmetyków bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi znanych firm z branży perfumeryjnej.

Oprócz tego skontrolowano inną posesję w powiecie piaseczyńskim, gdzie w pomieszczeniach gospodarczych ujawniono i zabezpieczono kolejne 27 tys. podrobionych perfum, 3700 sztuk innych kosmetyków i blisko 5800 sztuk etykietek do odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

Gdyby wszystkie te produkty były oryginalne, ich wartość rynkowa wynosiłaby około 20 mln zł.

Jak wstępnie ustalono, perfumy i kosmetyki ze zlikwidowanych magazynów mogły trafiać do nielegalnej sprzedaży różnymi kanałami. Dodatkowo podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli 33 350 zł na poczet przyszłych kar i grzywien.

Jak poinformowały Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku i Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, po akcji do celi trafili obywatel Armenii i troje obywateli Ukrainy. Cała czwórka już usłyszała zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego prawnie zastrzeżonymi znakami towarowymi czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu.

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1245 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39