Mieszalniki wykorzystywane w rolnictwie - budowa i zastosowanie

2021.12.15 12:57
Choć mieszalniki wykorzystywane są powszechnie w wielu gałęziach gospodarki, rolnictwo jest jednym z tych obszarów, gdzie mają one szerokie zastosowanie i są na wyposażeniu wielu nowoczesnych gospodarstw. Ich powszechne użycie skutkuje szerokim wyborem mieszalników na rynku, w tym również rynku maszyn używanych. Podpowiadamy gdzie znaleźć szeroki wybór mieszalników dla rolnictwa.
Mieszalniki wykorzystywane w rolnictwie - budowa i zastosowanie

Mieszalniki przemysłowe - jakie wyróżniamy i kiedy są niezbędne?

Wśród ogromnej ilości mieszalników, różniących się wyglądem, wagą, rozmiarem i budową, można wyłonić kilka podstawowych grup, co ułatwi wybór maszyny odpowiedniej do potrzeb. Te grupy to: mieszalniki stożkowe, łopatowe, dwustożkowe, motylkowe, wstęgowe i tzw. disolwery.

Które z nich szczególnie polecane są dla hodowców i pozostałych rolników? Przede wszystkim mieszalniki stożkowe i łopatowe (jednowałowe, dwuwałowe i łopatowe poziome). Są one nieocenioną pomocą przy:

- Mieszaniu pasz dla zwierząt - nie tylko u dużych hodowców, ale także w mniejszych gospodarstwach, gdzie codziennie odbywa się karmienie zwierząt.

- Mieszaniu nawozów rolniczych - odpowiednie wymieszanie nawozów zwiększa ich efektywność, a co za tym idzie ogranicza koszty gospodarstwa.

- Mieszaniu ziaren - mieszalniki stożkowe i łopatowe wyparły na tym polu mieszalniki bębnowe, które cechowały się słabą skutecznością.

Wymienione czynności, jakże powszechne w rolnictwie, będą dzięki mechanicznym mieszalnikom prostsze, szybsze oraz co niezwykle ważne, zdecydowanie bezpieczniejsze.

Używane mieszalniki pasz to duża oszczędność

Zakup mieszalnika do paszy lub maszyny do mieszania nawozów nie musi być dużym wydatkiem. Na rynku funkcjonują profesjonalni dystrybutorzy sprawdzonych i niedrogich mieszalników używanych.

Używane mieszalniki na sprzedaż w swojej ofercie posiada m.in. firma Foeth, która trudni się skupem i sprzedażą maszyn z drugiej ręki od ponad 100 lat. Nie polecamy kupowania sprzętu od małego lub nieznanego dostawcy. Dlaczego? W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych trudniej będzie wyegzekwować swoje prawa. W przypadku takich sprzedawców jak Foeth, maszyny przed wysyłką są sprawdzane pod każdym kątem i w razie potrzeby naprawiane, a poza samym produktem nabywca otrzymuje dodatkowe korzyści, takie jak doradztwo przy wyborze i pomoc w całej logistyce.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1253 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39