Mieszkańcy już mogą korzystać z bulwarów na osiedlu Bacieczki

2016.06.28 12:17
Po prawie 3 latach przygotowań bulwary przy ul. Herberta zostały oficjalnie otwarte. To był najpopularniejszy projekt w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2014.
Mieszkańcy już mogą korzystać z bulwarów na osiedlu Bacieczki
Fot: UM Białystok
Bulwary na Bacieczkach to tereny spacerowe, oczko wodne, a także siłownia i plac zabaw

Nad rzeką Białą, przy ul. Herberta, powstał plac zabaw i siłownia plenerowa. Teren zyskał nową, zieloną aranżację, oświetlenie oraz monitoring. Do dyspozycji mieszkańców są również ławki i stojaki rowerowe. W ramach projektu odrestaurowano również i na nowo zaaranżowano zbiornik wodny. Wybudowano drogi dojazdowe, ścieżki pieszo-rowerowe oraz zjazd z ul. Herberta, płynnie łączący zielony skwer z osiedlem. Zielona przestrzeń to miejsce, gdzie można nie tylko korzystać ze sprzętów do ćwiczeń i placu zabaw, ale również spacerować i urządzać pikniki.

Nie udało się natomiast zrealizować osiedlowego amfiteatru, który proponowali pomysłodawcy inwestycji. Dodatkowa budowla przekroczyła kwotę, jaką zarezerwowano na cały projekt.

Bulwary św. Teologa to zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego 2014. Zdobył blisko 5,9 tys. głosów mieszkańców. Finalna koncepcja bulwarów powstała po konsultacji z projektodawcą.

Realizacja projektu została podzielona na dwa etapy. W sierpniu 2015 r. miasto podpisało umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą na pierwszą część prac, w ramach której przeprowadzono wycinkę drzew i przygotowano grunt pod budowę alejek. Ten etap budowy kosztował około 1,25 mln zł. Druga część projektu – również na kwotę około 1,25 mln zł – dotyczyła budowy kanalizacji teletechnicznej ze światłowodem.

W poniedziałek (28.06) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski bulwary oddał oficjalnie do użytku. Miejsce wypoczynku poświęcono (w projekt była zaangażowana m.in. pobliska parafia prawosławna), w dniu otwarcia wszystkie dzieci mogły częstować się watą cukrową.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1220 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39