Mieszkańcy nie chcą wycinki lasu. Organizują piknik w jego obronie

2018.09.14 14:38
Cmentarz zamiast lasu turczyńskiego? Mieszkańcy mówią stanowcze "nie", zbierają podpisy pod petycją i organizują piknik. Atrakcji nie zabraknie.
Mieszkańcy nie chcą wycinki lasu. Organizują piknik w jego obronie
Fot: Stowarzyszenie "Okolica"

Co roku, we wrześniu, w lesie turczyńskim, organizowany jest piknik ekologiczny. W tym roku impreza odbędzie się w ramach akcji "Sprzątanie świata – Polska 2018". Poświęcona zostanie jednak, w dużej mierze, ratowaniu wspomnianego obiektu przyrodniczego.

Mieszkańcy Białegostoku, Juchnowca Kościelnego, Turczyna i Klepacz bronią lasu przed wycinką, po której w tym miejscu miałby powstać cmentarny kompleks. Więcej: Zamiast lasu - cmentarny kompleks. Mieszkańcy buntują się

Organizatorzy pikniku zaplanowali konkursy (m.in. strzały na bramkę, najlepsze ciasto), kurs udzielania pierwszej pomocy, warsztaty (bębniarski, z japońskimi, bezpiecznymi mieczami, tańca salsa fit). Poza tym uczestnicy mogą liczyć na zabawę przyrodniczą, sprawdzian rowerowy, piniatę oraz ognisko z kiełbaskami i bułkami.

W trakcie wydarzenia będzie można składać podpisy pod protestem przeciwko planowanej wycince lasu oraz uzyskać informacje na temat aktualnej sytuacji dotyczącej tej sprawy. Dotychczas zebrano prawie 5,5 tys. podpisów.

Piknik zacznie się w najbliższą sobotę (15.09) - o godz. 15.00. - na terenie starej strzelnicy (osiedle Nowe Miasto). Najpierw, przez godzinę, uczestnicy zajmą się gromadzeniem śmieci. Później natomiast przeprowadzone zostaną konkursy i zabawy. Wszystko zakończy się ogniskiem (ok. godz. 18.00).

Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie "Okolica". To kolejny już piknik w obronie lasu turczyńskiego. Poprzedni odbył się pod koniec lipca.

Zobacz też: Piknik ekologiczny w obronie lasu turczyńskiego

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1433 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39