Mieszkańcy Wasilkowa wybrali, gdzie powstanie parking. Choć radni byli za inną opcją

2022.01.27 13:49
Nietypowe, bo internetowe konsultacje przeprowadził wasilkowski magistrat. Przez facebooka mieszkańcy opowiedzieli się za tym, gdzie powinien powstać parking. Ponadto w związku zakończeniem przebudowy skrzyżowania na stałą trasę zostanie przywrócona linia nr 100.
Mieszkańcy Wasilkowa wybrali, gdzie powstanie parking. Choć radni byli za inną opcją
Fot: UM Wasilków

Konsultacje internetowe

W ubiegłym tygodniu na facebooku Miasta i Gminy Wasilków trwały konsultacje społeczne dotyczące wyboru miejsca pod parking w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Polnej i ul. Kościelnej w Wasilkowie.

Docelowo ma powstać tam nowy ciąg pieszo-jezdny wraz z miejscami parkingowymi. Mieszkańcy do wyboru mieli dwie lokalizacje.

Propozycja nr 1 uwzględniała utworzenie nowych miejsc parkingowych w sąsiedztwie istniejącego parkingu przy kościele pw. Przemienienia Pańskiego i ich umiejscowienia prostopadle do ul. Polnej. W tej lokalizacji mieszkańcy już parkują swoje auta i stąd wypłynęła taka propozycja, którą zaprezentował burmistrz Wasilkowa.

Ze strony radnych Rady Miejskiej w Wasilkowie wypłynęła druga propozycja, aby miejsca parkingowe utworzyć wzdłuż ul. Polnej.

Ostatecznie w przeprowadzonych konsultacjach mieszkańcy wybrali opcję nr 1.

Jak informuje Urząd Miejski w Wasilkowie wyniki konsultacji wskazują, że 83% osób, które uczestniczyło w ankiecie internetowej na facebooku gminy opowiedziało się za utworzeniem miejsc parkingowych jako kontynuację już istniejącego parkingu i doprowadzenie tych miejsc wraz z ciągiem pieszo-jezdnym do ul. Polnej. Tę lokalizację również wskazywali mieszkańcy podczas spotkania konsultacyjnego, które odbyło się we wtorek (18.01). Łącznie czy to podczas ankiety w internecie, czy też podczas spotkania wypowiedziało się 228 osób.

- Dziękuję mieszkańcom, że tak aktywnie włączyli się w konsultacje. Pozytywnie świadczy to o mieszkańcach, że są zaangażowani, że chcą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu naszej przestrzeni. Liczę że Rada Miejska w Wasilkowie przychyli się do rozwiązania, które popiera większość mieszkańców - powiedział Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Zmiana dla linii nr 100

W związku z zakończeniem przebudowy skrzyżowania ul. Kościelnej oraz ul. Polnej w Wasilkowie od 1 lutego zostanie przywrócona stała trasa linii nr 100.

Autobusy linii nr 100 w kierunku Wasilkowa i Świętej Wody będą kursować ulicami: Białostocka – Kościelna – Polna – Grodzieńska.

Autobusy linii nr 100 w kierunku Białegostoku będą kursować ulicami: Grodzieńska – Podleśna – Kościelna – Polna – Grodzieńska i dalej obecną trasą.

"Jednocześnie informujemy, iż na ul. Kościelnej zmianie ulega lokalizacja przystanku w kierunku Wasilkowa. Autobusy nie będą wjeżdżać do zatoki przystanku "Wasilków/Kościelna (nr inw. 776)", lecz będą się zatrzymywać przy słupku "Wasilków/Kościelna (nr inw. 1515)", zlokalizowanym około 50 m za skrzyżowaniem z ul. Wojtachowską (przy ogrodzeniu szkoły)" - informuje Białostocka Komunikacja Miejska.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

887 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39