Mieszkańcy Wygody alarmują. Urokliwy lasek poszedł pod topór

2023.05.08 13:43
Mieszkańcy osiedla Wygoda zaalarmowali straż miejską, policję i Departament ochrony środowiska o nielegalnej wycince drzew. Białostoczanie obawiają się, że deweloper woli zapłacić karę niż zdobyć pozwolenie.
Mieszkańcy Wygody alarmują. Urokliwy lasek poszedł pod topór
Fot: Czytelnik

Od 5 maja trwa wycinka drzew na osiedlu Wygodna - na terenie pomiędzy ul. Warzywną a ul. Ofiar Majdanka. Według informacji, które spływają od mieszkańców osiedla, nie jest ona legalna chociażby przez to, że trwa okręg lęgowy, a teren upodobały sobie bażanty i inne okoliczne zwierzęta. O sprawie poinformował pan Rafał, mieszkaniec Wygody.

- Niestety mimo licznych telefonów i interwencji zarówno ze strony Departamentu ochrony środowiska, policji, jak i Straży Miejskiej, prace wciąż trwają. Z informacji, które uzyskałem, służby uruchomiły odpowiednie procedury, niestety prace nie zostały przerwane i wszystko wskazuje na to, że zanim machina biurokratyczna ruszy – wycinka zakończy się, ktoś zapłaci karę, a deweloper wliczy to sobie w cenę postawionych mieszkań. Nie byłaby to pierwsza taka sytuacja w naszym mieście - przekazał naszej redakcji pan Rafał.

Według informacji mieszkańców, właścicielem niektórych działek w tym miejscu jest deweloper Yuniwersal Podlaski.

- Dodam, że mimo pracującego ciężkiego sprzętu teren nie jest ogrodzony ani oznaczony, a pracownicy nie dbają o to, czy na terenie znajdują się nieupoważnione osoby. Można tam bezwiednie wejść z dzieckiem czy psem na spacer, zwłaszcza od strony bloków, skąd ludzie często wybierają się na regularne spacery - dodał pan Rafał.

Zapytaliśmy, czy władze miasta zamierzają coś z tym zrobić. Wciąż czekamy na odpowiedź.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1578 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39