Mieszkania w koszarach. Mają być gotowe w przyszłym roku

2021.06.14 17:46
Kiedyś stacjonował tu pułk, teraz będą mieszkania. Suwałki wyremontują budynek z zespołu koszarowego, mieszczący się przy ul. Sejneńskiej 22. W odrestaurowanym obiekcie powstaną 42 mieszkania.
Mieszkania w koszarach. Mają być gotowe w przyszłym roku
Fot: UM Suwałki

Suwałki wyremontują obiekt, który znajduje się przy ul. Sejneńskiej 22.

- To ostatni budynek w zespole pokoszarowym przy ul. Sejneńskiej, w którym kiedyś stacjonował 3. Pułk Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego. Dzięki remontowi budynek zmieni się nie do poznania, a w środku wybudowane zostaną wszystkie niezbędne instalacje – informuje prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Budynek zostanie odrestaurowany. Pojawią się 42 mieszkania (12 jednopokojowych, 17 dwupokojowych oraz 13 trzypokojowych). Znikną indywidualne piece (obiekt będzie podłączony do miejskiej sieci cieplnej). Wymienione będą okna i dach. Elewacja zostanie wyczyszczona. Obiekt zyska też izolację termiczną. Remont ma ruszyć jeszcze w tym roku. Przedsięwzięcie pochłonie ponad 7 mln zł. 6 mln to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wkrótce miasto ogłosi przetarg na tę inwestycję. Jej zakończenie i oddanie mieszkań do użytkowania planowane jest na przyszły rok.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1347 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39