Migranci zaatakowali w Kuźnicy. Policja użyła armatek [WIDEO]

2021.11.16 11:34, Aktualizacja: 2021.11.16 14:19
We wtorek (16.11) około godz. 10.00 doszło do ataku imigrantów znajdujących się po stronie białoruskiej na polskich funkcjonariuszy.
Migranci zaatakowali w Kuźnicy. Policja użyła armatek [WIDEO]
Fot: Podlaska Policja

- Zostaliśmy zaatakowani. Lecą w nas kamienie - relacjonuje rzecznik prasowy podlaskiej policji, podinsp. Tomasz Krupa.Atak rozpoczął się po godz. 10.00.

- Migranci zaatakowali naszych żołnierzy i funkcjonariuszy kamieniami oraz próbują zniszczyć ogrodzenie i dostać się na teren Polski. Nasze służby użyły gazu łzawiącego, żeby stłumić agresję migrantów - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Polskie służby odpierają atak. Jak dodaje MON, migranci są bardzo agresywni.

- Migranci zostali wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe i obrzucili polskich żołnierzy i funkcjonariuszy - tłumaczy MON.

"W celu zapobieżenia nielegalnemu przekroczeniu granicy wobec agresywnych cudzoziemców użyto armatek wodnych" - przekazuje Straż Graniczna.

- Cudzoziemcy rzucają w stronę polskich służb kamieniami oraz przedmiotami, z których wydobywa się dym. Słychać huk, przez zaporę z drutu kolczastego agresywni cudzoziemcy przerzucili kłodę drewna - dodają pogranicznicy.Niestety w wyniku ataku jeden z policjantów został dość poważnie ranny.

"Aktualnie udzielana jest mu pomoc, karetka pogotowia przewozi policjanta do szpitala, prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem" - napisała Policja w mediach społecznościowych.

Ranna jest również funkcjonariuszka Straży Granicznej oraz jeden żołnierz.

"Funkcjonariuszka z Placówki z Kuźnicy została poszkodowana podczas dzisiejszego ataku cudzoziemców na polską granicę. Jeden z kamieni ją uderzył, funkcjonariuszka została przewieziona na SOR, będzie jej udzielona pomoc medyczna" - poinformowała SG.

"Jeden z żołnierzy został uderzony kamieniem w twarz podczas dzisiejszego ataku migrantów. Została mu udzielona pomoc medyczna. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - czytamy na twitterze MON.

[AKTUALIZACJA]

Sytuacja na granicy się uspokoiła. Po godz. 14.00 Straż Graniczna napisała:

"Cudzoziemcy wracają z przejścia granicznego Kuźnica/Bruzgi na teren wcześniejszego koczowiska znajdującego się kilkaset metrów dalej, przy linii granicy. Wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy
Bielizna damska - sklep internetowy Dlazmyslow.pl
Bielizna damska - sklep internetowy Dlazmyslow.plul. Warszawska 43 lok. 404 (odbiór zamówień)
15-062 Białystok
www.dlazmyslow.pl

Więcej informacji
1411 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39