Milion euro na pomoc bezrobotnym pracownikom szkół z Podlaskiego

2013.12.23 00:00
WUP w Białymstoku otrzymał 1 mln euro na wsparcie bezrobotnych pracowników oświatowych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na aktywizację zawodową dla tych, którzy utracili pracę z związku z postępującym niżem demograficznym.
 Milion euro na pomoc bezrobotnym pracownikom szkół z Podlaskiego
Fot: sxc.hu

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w nowym roku przeznaczy aż 100 mln zł unijnych funduszy na wsparcie bezrobotnych pracowników oświatowych, w tym m.in. nauczycieli, administracji szkolnej i bibliotekarzy. Ok. 4 mln zł (dokładnie 1 mln euro) trafi natomiast do naszego województwa.

Pieniądze, które otrzymał Wojewódzki Urząd Pracy, umożliwią byłym pracownikom szkół przekwalifikowanie się do nowego zawodu, z uwzględnieniem potrzeb lokalnego rynku pracy. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na staże, szkolenia, studia podyplomowe, kursy zawodowe, bezzwrotne dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej. Możliwe będzie także dofinansowanie wynikające z zatrudnienia u nowego pracodawcy.
- O pieniądze mogą starać się instytucje szkoleniowe, firmy konsultingowe. Konkurs na projekty ruszy w pierwszym kwartale 2014 roku. Pieniądze mają być wykorzystane do września 2015 roku - informuje Marcin Siedorczuk z WUP w Białymstoku.

Przypomnijmy, że w tym roku w całym kraju pracę straciło ok. 7 tys. pracowników oświatowych, natomiast w Podlasiu - ok. 650.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1014 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39