Dom

Minimalistyczna i elegancka, czyli nowoczesna kuchnia z drewna na wymiar

2022.10.25 08:57
Im większa prostota formy, tym lepiej – to główna zasada w nowoczesnej kuchni drewnianej.
Minimalistyczna i elegancka, czyli nowoczesna kuchnia z drewna na wymiar
Fot: Profusion Meble Białystok

Minimalistyczne meble na wymiar

Drewniane nowoczesne kuchnie na wymiar powstały dla wymagających osób, które cenią sobie wygodę, elegancję i prostotę. Taki styl znacznie różni się od tradycyjnego - główną różnicą jest brak frezów, ponieważ drewniane fronty są gładkie, minimalistyczne oraz nie posiadają ozdobnych elementów. Jeżeli pojawiają się dekoracyjne wzory to są one skromniejsze.

W nowoczesnych kuchniach największy nacisk kładzie się na estetykę i funkcjonalność, dlatego wiele rozwiązań musi być zaprojektowanych w taki sposób, aby kuchnia mogła pomieścić wiele przedmiotów codziennego użytku. Mobilne elementy, takie jak ukryte regały nadają kuchni funkcjonalności i pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Z kolei nowoczesne systemy pozwalają bez problemu wyjąć rzeczy z dalekich zakamarków narożnej szafki, a szuflady wyposażone w systemy spowalniania nie zamykają się z hukiem. Górne szafki najczęściej sięgają sufitu, zapewniając użytkownikom sporo przestrzeni do przechowywania produktów. Z kolei wysoka zabudowa pozwala ukryć sprzęty AGD tj. lodówkę czy zmywarkę.

Meble stworzone na wymiar pozwalają dobrze dostosować całą przestrzeń do naszych potrzeb. Drewniane kuchnie na wymiar oferuje firma Profusion Meble Białystok. Wybrane projekty kuchni można obejrzeć stacjonarnie w ich salonie, który znajduje się przy ul. Przędzalnianej 60 w CH Fasty w Białymstoku.

Drewniane meble posłużą wiele lat

Meble wykonane z drewna są synonimem trwałości oraz długowieczności. Naturalnie usłojone, delikatnie frezowane meble wnoszą do aranżacji ciepło i kształtują przytulny charakter wnętrza. Ponadto drewno doskonale radzi sobie w wymagającym, kuchennym środowisku, a twarde gatunki są szczególnie odporne na uszkodzenia. Jeżeli chodzi o fronty, mogą być drewniane lub fornirowane. Profusion Meble Białystok w swojej ofercie ma zarówno fronty z dębu naturalnego, jak i np. z jesionu.

Zaletą drewnianych mebli kuchennych jest to, że mogą być barwione na dowolny kolor, a następnie lakierowane lub woskowane. Fani naturalności mogą postawić na meble z widocznymi słojami. Fronty mogą być także ułożone w geometryczną jodełkę, co nada kuchni oryginalności. Drewno na frontach idealnie łączy się z np. metalowymi elementami sprzętów AGD, które firma Profusion Meble Białystok również posiada w swojej ofercie.

Osoby, którym dbanie o środowisko nie jest obce mogą wybrać drewniane meble na wymiar stworzone w wyniku upcyklingu. Dzięki wykorzystaniu starego drewna pochodzącego z rozbiórki, firma Profusion Meble Białystok daje drewnu drugie życie, a nam powstaje kuchnia z duszą przeszłości. Takie wyselekcjonowane meble są wyjątkowe również dlatego, że widać w nich słoje, dzięki czemu ich koloryt jest bardziej oryginalny. Klimatyczne meble o wyjątkowej strukturze z dobrze wyselekcjonowanym, naturalnym drewnem, pozwalają nam na wyciszenie się po całym dniu pracy.

Piękno prostoty

Nowoczesna kuchnia wykonana z drewna powinna być prosta - im większa prostota formy, tym lepiej. Co ważne, obecnie istnieje bardziej rozbudowana technologia obróbki drewna, dzięki czemu możemy uzyskać dużo bardziej zaawansowany efekt niż jakiś czas temu.

Dzięki swojej fakturze oraz widocznym słojom drewno jest samo w sobie materiałem dekoracyjnym, w związku z czym nie potrzebuje zbyt wielu dodatków. Istotnym elementem nowoczesnych kuchni jest także dobrze zaplanowane oświetlenie. Pod szafkami najbardziej sprawdzą się ledy, a nad stołem powinien zawisnąć żyrandol bądź lampa o finezyjnym kształcie.

Ważne są także płytki na ścianie i podłodze, ponieważ mogą one w zdecydowany sposób zmienić postrzeganie całego pomieszczenia. Do drewnianej kuchni od firmy Profusion Meble Białystok świetnie pasować będą np. czarne płytki z wysokim połyskiem bądź matowe marmurowe. Osoby lubiące monochromatyczne aranżacje, mogą wybrać drewniany blat w takim samym odcieniu, co zabudowa. Takie rozwiązanie sprawi, że nowoczesna kuchnia stanie się przytulniejsza i cieplejsza. Jeżeli chodzi o kolory ścian, dobrze sprawdzi się połączenie drewna z podstawowymi barwami, takimi jak biel czy czerń.

Dzięki meblom na wymiar mamy pewność, że każdy centymetr pomieszczenia zostanie odpowiednio zagospodarowany. Nowoczesne kuchnie na wymiar wykonane z drewna można zobaczyć na stronie: profusionmeble.pl/kuchnie.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1047 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39