Minister Bieńkowska: nie zapadły decyzje nt. likwidacji połączeń Białystok-Warszawa

2014.02.06 00:00
Podlaski poseł Robert Tyszkiewicz rozmawiał z wicepremier Elżbietą Bieńkowską o likwidacji pociągów na trasie Warszawa-Białystok. Przedstawicielka rządu zapewniła, że nie ma mowy o odcięciu naszego regionu od stolicy.
Minister Bieńkowska: nie zapadły decyzje nt. likwidacji połączeń  Białystok-Warszawa
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Jak relacjonował po czwartkowym (6.02) spotkaniu z wicepremier Elżbietą Bieńkowską podlaski poseł Robert Tyszkiewicz, nie zapadły żadne decyzje nt. czasowego zawieszenia połączeń kolejowych na trasie Białystok-Warszawa.
- Wszelkie decyzje w tym zakresie będą podejmowane po konsultacjach z władzami regionalnymi i ciałami opiniującymi, działającymi przy podlaskich samorządach - i jest to oficjalna deklaracja pani wicepremier Bieńkowskiej - poinformował Tyszkiewicz.

Wyłączenia, które ze względu na modernizację torów będą pojawiały się w całym kraju (a nie tylko w województwie podlaskim), mają być jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Nie ma mowy o odcięciu Podlasia od Warszawy. Czasowe wyłączenia niektórych połączeń będą związane z modernizacją polskiej kolei - w najbliższych latach na remonty torów przeznaczono 10 mld zł. To oznacza ogromną liczbę inwestycji, których celem jest poprawa jakości połączeń kolejowych. Związane z tym utrudnienia w ruchu będą jedynie czasowe.

Przeczytaj na ten temat:
PKP likwiduje pociągi do Warszawy. W zamian podstawi autobusy

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1307 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39