Minister docenia białostockich studentów. Otrzymają spore finansowe wsparcie

2016.12.14 10:09
Kilkudziesięciu białostockich studentów otrzyma stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jednorazowe wsparcie wynosi 15 tys. zł.
Minister docenia białostockich studentów. Otrzymają spore finansowe wsparcie
Fot: Uniwersytet w Białymstoku
Karolina Góralczyk z Uniwersytetu w Białymstoku

Ujawniono już, kto otrzyma stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród wyróżnionych osób jest także duża ilość studentów z białostockich uczelni.

Do ministerstwa wpłynęło 1230 wniosków o stypendia dla studentów (przyznano 709) i 672 o stypendia dla doktorantów (przyznano 76). W roku akademickim 2016/2017 wysokość stypendium ministra wynosi 15 tys. zł w przypadku studentów oraz 25 tys. zł w przypadku doktorantów. Stypendia będą wypłacane jednorazowo przez uczelnię.

Jak informuje rzecznik Politechniki Białostockiej Dorota Sawicka, aż 28 osób z tej uczelni otrzyma takie finansowe wsparcie. To 21 studentów Wydziału Mechanicznego, 4 Wydziału Informatyki, 2 Wydziału Zarządzania i jedna osoba z Wydziału Architektury. Stypendystą Ministra za wybitne osiągnięcia został także wynalazca z Politechniki Białostockiej - Petros Psyllos.

To nie jedyny sukces podlaskich studentów. Stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego została także studentka V roku prawa na Uniwersytecie w Białymstoku Karolina Góralczyk - przewodnicząca Koła Naukowego Prawa Medycznego i Farmaceutycznego "Pro Humanae Vitae", a także aktywna członkini Studenckiej Poradni Prawnej.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

712 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39