Minister kultury zaakceptował nowego szefa Opery Podlaskiej

2011.06.13 00:00
Roberto Skolmowski będzie nowym dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski oficjalnie wyraził zgodę na jego powołanie.
Minister kultury zaakceptował nowego szefa Opery Podlaskiej
Fot: Wrota Podlasia
Roberto Skolmowski

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski wyraził zgodę na powołanie Roberto Skolmowskiego na stanowisko dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku.

- Zwrócił się o to marszałek Jarosław Dworzański, który chce, by Roberto Skolmowski objął nową funkcję od 1 sierpnia - poinformował Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka.

Bogdan Zdrojewski zgodził się również na utworzenie oddzielnego stanowiska dyrektora muzycznego Opery i Filharmonii Podlaskiej. Rozdzielenie kompetencji dyrektora naczelnego i dyrektora muzycznego pociągnie za sobą konieczność zmian w statucie placówki.

Roberto Skolmowski do tej pory był szefem teatru lalek we Wrocławiu. Z pomysłem, by to on zarządzał budującą się największą placówką kulturalną na Podlasiu wyszedł do marszałka województwa pod koniec maja sam Zdrojewski. Skolmowski obejmie posadę odwołanego Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego.

E.S.

1240 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39