"Misiaczek" dla najnajmłodszych i "Mikrokosmos" dla całych rodzin w BTL

2011.11.24 00:00
Do końca listopada na scenie Białostockiego Teatru Lalek grane będą dwa spektakle: "Misiaczek" skierowany do najmłodszej, nawet dwuletniej widowni i "Mikrokosmos. Kompozycje" - teatr tańca dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.
"Misiaczek" dla najnajmłodszych i "Mikrokosmos" dla całych rodzin w BTL
Fot: Magdalena Gorbacz

"Misiaczek" to historia małego misia, który w jesiennym lesie nie może zapaść w sen zimowy. Autorką sztuki jest Marta Guśniowska, dramaturg BTL, a spektakl wyreżyserował Wiesław Czołpiński.

Misiaczkowi w zaśnięciu pomagają zwierzątka: Sroka, Wiewiórka, Krówka, Zając animowane przez aktorów: Sylwię Janowicz-Dobrowolską i Artura Dwulita. Klimat przedstawienia współtworzy również miękka, kolorowa, złożona z mnóstwa poduszek i kołder scenografia Gintare Vaivadaite z Litwy. Na "Misiaczku" można śmiało zasnąć, lecz nie z nudów, a pod wpływem magii teatru. Spektakl będzie grany 25.11 o godz. 10.30, 26.11 o godz. 16, 27.11 o godz. 11 i 12.30, a także 29 i 30.11 o godz. 9.

Druga propozycją BTL na koniec listopada to "Mikrokosmos. Kompozycje". Poetycka opowieść przybliża mały wielki świat, gdzie każde stworzenie ma swoje zmagania i problemy. Jest Mucha, na którą czyha sieć Pająka i ruszający do ataku Komar, jest obżarty Robak, ale też uczuciowe Motyle. Pokazane w prostych sytuacjach, w troskach i radościach, przez co bardzo przypominają... ludzi. I młodszych, i starszych, bo spektakl adresowany jest zarówno do dzieci, jak ich rodziców. "Mikrokosmos. Kompozycje" to Wspólna produkcja Białostockiego Teatru Lalek (scenariusz i reżyseria: Rober Drobniuch) i Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca (choreografia: Karolina Garbacik) łącząca różnorodne środki wyrazu: oryginalne formy lalkowe, elementy pantomimy, a zwłaszcza taniec współczesny.

Przedstawienie można zobaczyć w dniach: 25.11 o godz. 9, 26 i 27.11 o godz. 17.

MAG

776 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39