Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki zgromadził tłumy białostoczan [ZDJĘCIA]

2018.05.20 16:35
Takiej imprezy w stolicy Podlasia jeszcze nie było. Na Rynku Kościuszki pojawiły się gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki, a całe sportowe wydarzenie transmitowane było na żywo w stacji TVP Sport.
Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki zgromadził tłumy białostoczan [ZDJĘCIA]
Fot: Rafał Żuk

Wielkie gwiazdy w centrum miasta

Piotr Lisek, Michał Haratyk, Sylwester Bednaruk, Klaudia Kardasz, Darlan Romani, Tomas Stanek, Piotr Małachowski - to tylko część gwiazd, które w niedzielne (20.05) i jakże słoneczne popołudnie zjawiły się w samym centrum miasta, by rywalizować o triumf w pierwszym tak dużym mityngu rozgrywanym w Białymstoku. Na specjalnej arenie wybudowanej na Rynku Kościuszki zawodnicy mierzyli swe siły w trzech konkurencjach: skoku wzwyż, skoku o tyczce oraz pchnięciu kulą.

Bardzo zacięta rywalizacja miała miejsce wśród żeńskich kulomiotek. Paulina Guba osiągnęła wynik 18.77 m i wyprzedziła drugą na podium Alionę Dubistkayę o zaledwie 1 centymetr. Na trzecim miejscu uplasowała się białostoczanka Klaudia Kardasz.

Jeżeli chodzi o zmagania panów, to tu kapitalnie spisał się Brazylijczyk Darlan Romani. Piąty zawodnik ostatnich igrzysk olimpijskich posłał kulę na odległość aż 21.94 m. Występujący gościnnie w tej konkurencji Piotr Małachowski - a więc wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem - zakończył białostocką imprezę z rezultatem 13.59 m.

Niespodzianki nie było w konkursie skoku o tyczce. Tu - pokonując poprzeczkę umieszczoną na wysokości 5.65 m - bezkonkurencyjny okazał się Piotr Lisek.

Białystok kocha królową sportu

Kapitalna pogoda, wielkie nazwiska i niecodzienna lokalizacja rozegrania wydarzenia sprawiły, że wszystkie rozstawione trybuny zapełniły się do ostatniego miejsca, a duże grono kibiców poczynania sportowców oglądało także na stojąco z dalej usytuowanych punktów.

- Specjalnie przyszedłem tu wcześniej, żeby zająć jak najlepsze miejsce. Nigdy nie miałem okazji zobaczyć mojej ukochanej lekkoatletyki w takim wydaniu na żywo. Niezmiernie cieszę się, że władze miasta pomogły zorganizować coś takiego - mówił Jerzy, jeden z obserwatorów zmagań.

W trakcie trwania mityngu sporo radości miały także dzieci, dla których przygotowano szereg zabaw i atrakcji. Część z nich poprowadził Tomasz Majewski, a więc dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

Cała impreza transmitowana była na żywo w stacji TVP Sport.

Wyniki Mityngu Gwiazd:

Pchnięcie kulą kobiet:
1. Paulina Guba (Polska)- 18.77
2. Aliona Dubistkaya (Białoruś) - 18.76
3. Klaudia Kardasz (Polska) - 17.52

Pchnięcie kulą mężczyzn:
1. Darlan Romani (Brazylia) - 21.94
2. Michał Haratyk (Polska) - 21.67
3. Stipe Żunić (Chorwacja) - 20.41

Skok o tyczce:
1. Piotr Lisek (Polska) - 5.65
2. Mareks Arents (Łotwa) - 5.45
3. Karol Pawlik (Polska) - 5.45

Skok wzwyż:
1. Andrii Protsenko (Ukraina) - 2.27
2. Maksim Nedasekau (Ukraina) - 2.27
3. Pavel Seliverstau (Białoruś) - 2.24

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1786 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39