Mityng Gwiazd, Plaża Open, 6. PKO Białystok Półmaraton. Po prostu działo się

2018.12.31 15:42
2018 rok obfitował w wiele sportowych wydarzeń, które sprawiły, że o stolicy Podlasia mówiło się nie tylko w województwie, ale także w całej Polsce. Nie brakowało też imprez mniejszych, kameralnych, skierowanych głównie do białostoczan.
Mityng Gwiazd, Plaża Open, 6. PKO Białystok Półmaraton. Po prostu działo się
Fot: BOSiR

Gwiazdy w centrum miasta

Nie tylko meczami Jagiellonii w kończącym się roku żył Białystok. Choć o podopiecznych Ireneusza Mamrota było zdecydowanie najgłośniej, to jednak warto przypomnieć sobie też inne wydarzenia sportowe, którymi emocjonowała się stolica Podlasia w ostatnich 12 miesiącach.

Do najbardziej prestiżowych należy zaliczyć przeprowadzony 20 maja Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni rozegrane zostały 3 konkurencje: skok wzwyż, skok o tyczce i pchnięcie kulą. Wystąpiły gwiazdy światowej lekkoatletyki, m.in. Piotr Lisek, Michał Haratyk, Piotr Małachowski, Rafał Kownatke, Konstandinos Filipidis, Paulina Guba, Andrii Protsenko czy Sylwester Bednarek. Była to okazja do obejrzenia na żywo czołówki sportowców, kibicowania im, a także zdobycia cennych autografów. Co ciekawe, zawody bardzo spodobały się nie tylko widzom. W rankingu "Przeglądu Sportowego" - uwzględniającym najlepsze imprezy lekkoatletyczne - białostocki Mityng Gwiazd zajął wysokie, 3. miejsce. Wydarzenie było transmitowane w TVP Sport.

Nie mniejszym echem odbił się 6. PKO Białystok Półmaraton - w którym wzięło udział ponad 5 tysięcy uczestników - a także inne zmagania biegowe. Sportowa impreza ze startem ulokowanym na al. Józefa Piłsudskiego, zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, czy też sztafeta maratońska Electrum Ekiden rangą i poziomem wcale mocno nie odstawały przecież od bojów półmaratońskich.

Event gonił event

Ważnym wydarzeniem były też turnieje eliminacyjne mistrzostw Polski oraz Puchar Polski w Siatkówce Plażowej "Plaża Open", które pod koniec lipca 2018 r. rozgrywane były na plaży miejskiej. Teren ten stał się także areną zmagań zawodników, którzy w sierpniu startowali w Elemental Tri Series. W marcu wokół stawów dojlidzkich ścigali się również kolarze rywalizujący w Maratonach Kresowych.

W sumie w wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji wystartowało prawie 14 tysięcy uczestników. Ogromny wpływ na taki wynik miały rozgrywki Białostockiej Ligi Sportu zrzeszające 4 dyscypliny sportowe (piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i tenis stołowy), ale nie można również zapominać o mniejszych eventach. W 2018 r. odbył się bowiem Nocny Maraton Pływacki czy też Otwarte Mistrzostwa Polski Wschodniej w Piłce Nożnej Plażowej. Nie zabrakło półzimowisk, półkolonii, a także imprez na lodowisku. Dużym zainteresowaniem cieszył się ponadto zlokalizowany przy ul. Ciołkowskiego Tor Wschodzący Białystok, gdzie stoczono kilka etapów lokalnych rajdów.

Krótko mówiąc, nudy nie było.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1770 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39