Mityng Gwiazd. Wielkie lekkoatletyczne święto w samym centrum miasta

2019.07.06 11:46
W niedzielę (7.07) odbędzie się II edycja Mityngu Gwiazd. To oznacza, że na Rynku Kościuszki białostoczanie znów będą mogli ujrzeć czołowych lekkoatletów z Polski i świata.
Mityng Gwiazd. Wielkie lekkoatletyczne święto w samym centrum miasta
Fot: Rafał Żuk

Ubiegłoroczna odsłona Mityngu Gwiazd odniosła ogromny sukces. Przeprowadzone w maju 2018 r. zawody wychwalali nie tylko kibice, ale też sami uczestnicy zmagań czy eksperci od lat zajmujący się królową wszystkich sportów. Dopisała pogoda, a frekwencja na trybunach przeszła najśmielsze oczekiwania. Ustawione na Rynku Kościuszki trybuny wręcz pękały w szwach.

Jak będzie tym razem? Choć aura nie zapowiada się na szczególnie przyjemną, to jednak nie oznacza to wcale, że zbliżająca się impreza będzie gorsza od swej poprzedniczki. O kapitalne emocje spróbują zadbać znani lekkoatleci, wśród których znajdą się m.in. Darlan Romani (brazylijski kulomiot, który na igrzyskach olimpijskich w Rio zajął 5. miejsce), O'Dayne Richards (brązowy medalista mistrzostw świata z 2015 r. w pchnięciu kulą), Ilya Ivanyuk (brązowy medalista mistrzostw Europy z 2018 r. w skoku wzwyż), Donald Thomas (były mistrz świata w skoku wzwyż) czy Timur Morgunov (tyczkarz mający na swym koncie srebrny medal ubiegłorocznych mistrz Europy w Berlinie).

Nie zabraknie oczywiście polskich gwiazd. Start w stolicy Podlasia potwierdzili bowiem m.in. Michał Haratyk, Paulina Guba, Klaudia Kardasz, Piotr Lisek (wyśrubował w piątek rekord kraju, skacząc 6,01 m), Sylwester Bednarek czy ulubienica białostockiej publiczności - Kamila Lićwinko - która to kilkadziesiąt godzin temu, podczas zawodów Diamentowej Ligi, w konkursie skoku wzwyż pokonała wysokość 1,94 m, dzięki czemu zapewniła sobie przepustkę na mistrzostwa świata w Katarze.

Podczas Mityngu Gwiazd, na trzech specjalnie zaaranżowanych arenach, rozegranych zostanie pięć konkursów (pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i mężczyzn oraz skok o tyczce mężczyzn). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00. Wcześniej, bo w godz. 11.00-12.00 przeprowadzone zostaną zabawy lekkoatletyczne i zajęcia dla dzieci oraz rodziców.

Więcej informacji: Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1757 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39