Młoda Jagiellonia pokonała Warmię Grajewo

2012.02.18 00:00
W rozegranym w sobotę spotkaniu kontrolnym Młoda Jagiellonia pokonała Warmię Grajewo 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Andrzej Kosiński w 90. minucie gry. W sparingu zagrali zawodnicy pierwszego składu, którzy nie załapali się do kadry na mecz z Koroną Kielce - Jegor Zubowicz oraz Damian Kądzior, a także pauzujący za kartki Alexis Norambuena.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki stworzyła Jagiellonia. W 10. minucie w dobrej sytuacji był Kamil Zapalnik ale obrońca Warmii wybił mu piłkę. W 32. minucie strzelał Damian Kądzior. Uderzenie zawodnika z Białegostoku wybronił bramkarz drużyny z Grajewa.

Na początku drugiej połowy trener Wojciech Kobeszko wymienił całą drużynę z wyjątkiem bramkarza. W 51. minucie Warmia miała dogodną okazję. Jagiellonię uratował Andrzej Kosiński, który wybił piłkę z linii bramkowej. Dziesięć minut później piłkarze z Grajewa zmarnowali kolejną dobrą sytuację, tym razem w sytuacji sam na sam z Lipką piłkarz Warmii nie trafił w światło bramki. W 90. minucie padł jedyny gol w tym spotkaniu. Po centrze z rzutu rożnego źle interweniował obrońca gości i z bliska do bramki trafił Kosiński.

Następny sparing Młoda Jagiellonia rozegra 25 lutego. Rywalem będzie czwartoligowa Wissa Szczuczyn.

Jagiellonia Białystok (ME) - Warmia Grajewo 1:0 (0:0). Bramka: Kosiński 90.

Jagiellonia Białystok ME: Lipka - Butkiewicz (46. Norambuena), Szóstko (46. Waszkiewicz), Radecki (46. Kosiński), Straus (46. Józefiak) - Murawski (46. Kowalewski), Malinowski (46. Szymaniuk), Kądzior (46. Drażba), Milewski (46. Grudziński) - Mackiewicz (46. Jastrzębski) - Zapolnik (46. Zubowicz).