Młodzi adepci reżyserii pokażą swoje prace

2021.11.16 12:39
"Wieczór w reżyserii" to spotkanie z młodymi reżyserami i reżyserkami Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza Filii w Białymstoku. W piątek (19.11) zaprezentują swoje prace.
Młodzi adepci reżyserii pokażą swoje prace
Fot: Materiały prasowe/Akademia Teatralna

Bez schematów przecierają nowe szlaki, poszukują form wyrazu najbliższych współczesnemu teatrowi i człowiekowi, kształtują swoją osobowość twórczą, chcą rozmawiać. O czym? O sobie, o relacjach, o świecie. Studenci i studentki reżyserii Akademii Teatralnej chcą podzielić się swoimi wizjami świata.

W piątek (19.11), o godz. 19:00 odbędzie się pokaz wybranych dzieł młodych adeptów sztuki reżyserskiej. Jest to część ich poszukiwań, będzie można poznać ich spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Prace powstały we współpracy z koleżankami i kolegami z aktorstwa i technologii teatru lalek.

Pierwsza część tego spotkania pt. "Nas nie ma. Ty jesteś" to opowieść o stole w reżyserii Antoniny Brühl. Można przy nim się rozgościć, stół w polskiej kulturze jest symbolem "porządnego" domu. Przy nim to zasiada się do niedzielnych obiadów, celebruje się święta. Co się jednak wydarzy, gdy w domu, przy stole pojawi się obcy przybysz, który zdaje się wiedzieć więcej niż "powinien"?

Etiuda jest efektem kończącym zajęcia reżyserskie czwartego semestru "Praca z aktorem w planie lalkowym". Zadanie polegało na stworzeniu interpretacji wybranego dramatu przy użyciu środków teatru ożywionej formy. Tekst miał stanowić jedynie punkt wyjścia dla autorskiego przedstawienia problemu zaznaczonego w sztuce.

W drugiej części "Wieczoru w reżyserii" będzie można zobaczyć etiudy filmowe, które zostały przygotowane w trakcie zajęć z przedmiotu "Lalki przed kamerą" pod opieką pedagogiczną dr Bernardy Anny Bieleni.

PROGRAM, BILETY I WAŻNE INFORMACJE

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
1232 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39