Młodzież będzie odnawiać macewy na białostockim kirkucie

2011.08.08 00:00
Będą odnawiać macewy na cmentarzu żydowskim przy ul. Wschodniej, odwiedzą Treblinkę, Tykocin i Orlę, spotkają się z białostocką młodzieżą. Od 8 do 21 sierpnia Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska - Izrael oraz niemiecka organizacja ASF - Akcja dla Pokuty i Pokoju goszczą w Białymstoku młodzież z Unii Europejskiej, Ukrainy i Izraela.
Młodzież będzie odnawiać macewy na białostockim kirkucie
Fot: bialystok.jewish.org.pl
Młodzież po raz kolejny będzie odnawiała macewy na cmentarzu przy ul. Wschodniej

To już kolejne takie spotkanie. Także w zeszłym roku z dwutygodniową wizytą przyjechali do nas zagraniczni studenci. Pobyt wspominają bardzo ciepło. Teraz w Białymstoku jest już 12 osób, w sumie w projekcie weźmie udział około 15.

- W ramach tegorocznego pobytu młodzież zajmie się odnawianiem macew na cmentarzu żydowskim przy ulicy Wschodniej - mówi Lucy Lisowska, prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska - Izrael oraz przedstawicielka Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie na Białystok i woj. podlaskie. - Odwiedzi również Treblinkę, Tykocin i Orlę. W programie jest także zwiedzanie Białegostoku i okolic, spotkania z białostocką młodzieżą, panele dyskusyjne, pokaz filmów - dodaje.

Do grupy gości mogą też dołączyć białostoccy studenci. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt na adres lucygold@vp.pl.

andy

1120 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39