Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zapowiada w Białymstoku 3 protesty

2020.07.27 18:30
Jak tłumaczą, chcą przypomnieć politykom i społeczeństwu, że od walki z kryzysem klimatycznym nie ma przerwy i wciąż potrzeba bardzo zdecydowanych działań umożliwiających powstrzymanie katastrofy. Pikietami chcą zwrócić uwagę na problem klimatu.
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zapowiada w Białymstoku 3 protesty
Fot: Arkadiusz Świentochowski
Uważają, że należy podjąć natychmiastowe i stanowcze działania

Jak wyjaśniają aktywiści spod nieformalnego szyldu "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny", o pilnej potrzebie zredukowania emisji gazów cieplarnianych cały czas mówi się za mało, a temat jest nagłaśniany nieadekwatnie do jego wagi. Ich zdaniem społeczeństwu brakuje świadomości tego, w jak krytycznym momencie znajduje się świat. Polkom i Polakom nie tłumaczy się, że bez podjęcia natychmiastowych i stanowczych działań, procesy nagrzewania się Ziemi przekroczą punkty bez powrotu i zaczną napędzać się same.

Osobom zrzeszonym w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym zależy przede wszystkim na edukacji klimatycznej, która powinna zostać wprowadzona do szkół. Między innymi o to będą apelować do miejskich urzędników, prezydenta miasta i wojewody.

W Białymstoku odbędą się 3 protesty klimatyczne. Zaplanowano je na 31 lipca (pod Urzędem Miejskim przy ul. Słonimskiej 1), 14 sierpnia (pod Pałacykiem Gościnnym przy ul. Kilińskiego 6) oraz 28 sierpnia (przed Urzędem Wojewódzkim przy ul. Mickiewicza 3), wszystkie między godz. 11:00 a 13:00.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1596 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39