Mnóstwo balonów nad Białymstokiem. Będą też pokazy paralotniarzy i spadochroniarzy

2019.07.09 15:54
Od czwartku do niedzieli (11-14.07) w Białymstoku odbywać się będzie II Fiesta Balonowa. Z tej okazji planowanych jest mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.
Mnóstwo balonów nad Białymstokiem. Będą też pokazy paralotniarzy i spadochroniarzy
Fot: pixabay.com

Któż z nas nie lubi balonów. Już takie niewielkie, pompowane siłą własnych płuc, sprawiały w dzieciństwie mnóstwo radości, a te zdecydowanie potężniejsze - unoszące się wysoko w górze i transportujące w koszu ludzi - cieszą serca jeszcze mocnej i to również zdecydowanie starszym osobnikom. Samochody, elektryczne hulajnogi czy motocykle spowszechniały - mało kto zwraca na tego typu sprzęty uwagę. Ale balon? Lecący na tle błękitnego nieba zawsze przykuwa oko. Nawet teraz, w czasach komputerów, przeogromnych smartfonów czy komunikatorów, które zmniejszają liczbę relacji międzyludzkich toczonych twarzą w twarz.

A będąc od czwartku do niedzieli w Białymstoku, jest szansa, by ujrzeć nie jeden czy dwa balony, a ponad dwadzieścia. Przez te cztery dni odbywać się będzie bowiem na kampusie Politechniki Białostockiej II Fiesta Balonowa.

- Białystok to miasto z wieloletnimi tradycjami w baloniarstwie. Celem naszej fiesty jest przybliżenie mieszkańcom województwa podlaskiego piękna i idei sportu balonowego. Liczymy też, że zafundujemy wszystkim doskonałą zabawę - mówi Andrzej Konstańczuk, szef Białostockiego Klubu Balonowego.

Oprócz planowanych sześciu startów balonów (pierwszy w czwartek o godz. 18.00), w trakcie trwania wydarzenia nie zabraknie pokazów paralotniarzy i spadochroniarzy oraz zajęć militarnych dla młodzieży z Podlaskim Stowarzyszeniem "Młoda Krew". Podczas fiesty pojawi się też możliwość lotu balonem czy też wzięcia treningu pod chmurką z instruktorką fitness - Nelą Niewiarowską.

Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostaną dmuchane atrakcje oraz specjalny konkurs. Fani motoryzacji otrzymają możliwość podziwiania motocykli oraz zabytkowych aut i samochodów terenowych.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji i szczegółowy harmonogram eventu: II Fiesta Balonowa

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

882 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39