Mnóstwo utrudnień w różnych miejscach Białegostoku i nie tylko [LISTA]

2024.03.02 13:23
Kierowcy podróżujący po Białymstoku i Choroszczy powinni się zapoznać z poniższą listą utrudnień. A ta jest dość długa i obejmuje prace drogowe na różnych osiedlach.
Mnóstwo utrudnień w różnych miejscach Białegostoku i nie tylko [LISTA]
Fot: MW

Ulica 3 Maja w Choroszczy

Do 8 marca firmą BBGM Sp. z o.o. prowadzi roboty drogowe na ulicy 3 Maja w Choroszczy w związku z prowadzonymi pracami w ramach zadania pn. "Poprawa bezpieczeństwa ruchu polegająca na skrzyżowaniu drogi powiatowej Nr 2287B ul. Mickiewicza z drogą gminną Nr 106273B ul. 3 Maja w Choroszczy".

Utrudnienia – zamknięcie jezdni – dotyczą wlotu na ulicę 3 Maja ze skrzyżowaniu z ulicą Adama Mickiewicza.

Jak informuje choroszczański magistrat, "prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i stosowanie się do nowej czasowej organizacji ruchu w tym miejscu".

Utrudnienia drogoweAleja Tysiąclecia Państwa Polskiego, ulice gen. Maczka i gen. Andersa

Z kolei Zarząd Dróg Miejskich przekazał kolejną paczkę utrudnień. W związku z planowaną wymianą opraw oświetlenia ulicznego na energooszczędne, w godzinach prowadzonych prac, czyli od 9.00 do 15.00 na następujących ulicach mogą wystąpić utrudnienia w ruchu polegające na miejscowym zawężeniu jezdni w terminach:

- od 2 do 5 marca – aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego, odcinek od ronda Krzysztofa Jakuba Putry Wicemarszałka Sejmu RP do granicy miasta,
- od 6 do 7 marca – ulica gen. Stanisława Maczka,
- 8 marca - ulica gen. Władysława Andersa.

Utrudnienia w ruchu związane z przemarszem Podlaskich Rolników

4 marca w godzinach od 10.00 do 15.00, w związku z przemarszem organizowanym przez Podlaskich Rolników, wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym na następujących ulicach:

- Jurowieckiej (rozpoczęcie od Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego),
- Henryka Sienkiewicza,
- aleja Józefa Piłsudskiego,
- Icchoka Malmeda (wstrzymanie przemarszu przy Zarządzie Regionu Podlaskiego PO),
- skrzyżowanie ulic: Lipowa / Władysława Liniarskiego / Icchoka Malmeda,
- Władysława Liniarskiego,
- Konstantego Kalinowskiego,
- Krakowskiej,
- Stołecznej (do Biura Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości).

Ulica Wasilkowska

Od 4 marca od godzony 7.00 do 31 marca na ulicy Wasilkowskiej - w rejonie skrzyżowania z ulicą Władysława Raginisa - dla osób podróżujących w kierunku centrum wystąpią utrudnienia polegające na miejscowym wyłączeniu z ruchu zewnętrznego pasa jezdni, a także częściowym wyłączeniu zatoki autobusowej przystanku komunikacji miejskiej nr 523 Wasilkowska / Błękitna (zatrzymują się tutaj autobusy linii 3 w kierunku pętli w Kleosinie, linii 9 w kierunku pętli przy ulicy Produkcyjnej i 100 w kierunku Centrum Przydworcowego).

Ponadto na czas prowadzonych robót na ulicach: Władysława Wysockiego oraz Władysława Raginisa, na wlocie w kierunku ulicy Wasilkowskiej, zewnętrzny pas ruchu zostanie przekształcony na pas przeznaczony dla autobusów.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wyżej wymienione terminy występowania utrudnień mogą ulec zmianie.

Powyższe utrudnienia związane są z odłączeniem rowu oraz budową odcinka kanalizacji deszczowej w rejonie ulicy Wasilkowskiej 87.

Ulica Cytrusowa

Od 4 marca do 15 kwietnia na ulicy Cytrusowej, w godzinach prowadzonych prac drogowych, czyli od 7.00 do 16.00, wystąpią utrudnienia polegające na wyłączeniu z ruchu ulicy, a wjazd umożliwiony będzie tylko mieszkańcom ulicy Cytrusowej, a także pojazdom obsługującym budowę i służbom medycznym.

Powyższe utrudnienia związane są z budową ulicy Cytrusowej.

Ulica Bagnówka - kolonia

Od 4 marca od godziny 8.00 do 29 marca na ulicy Bagnówka – kolonia wystąpią utrudnienia w ruchu polegające na odcinkowym zamknięciu ulicy. W pierwszym etapie prowadzonych prac z ruchu wyłączony zostanie odcinek od ulicy Wiklinowej do ulicy Topazowej. W kolejnym etapie - odcinek od ulicy Topazowej do ulicy Malachitowej.

Na czas prowadzonych prac zalecany jest objazd ulicami: Wiklinową – Odrzańską – Skalną lub Topazową – Jaspisową – Malachitową.

Powyższe utrudnienia związane są z budową sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w ramach budowy ulic: Wiklinowej i Bagnówka - kolonia.

Przeczytaj też: Utrudnienia na popularnych skrzyżowaniach. Kierowcy powinni uważać

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1340 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39