"Moc kobiety", czyli konferencja o rozwoju, kryzysie, chorobach i nie tylko

2023.05.24 08:45
10 czerwca w Białymstoku odbędzie się konferencja rozwojowa "Moc kobiety". Jej ideą jest inspirowanie kobiet, zaprzyjaźnianie się z kryzysami oraz pokazanie, że szczęście zaczyna się w naszych myślach.
"Moc kobiety", czyli konferencja o rozwoju, kryzysie, chorobach i nie tylko
Fot: Pixabay

Stowarzyszenie Eurydyki to białostocka organizacja, która nie tylko zapewnia wszechstronne wsparcie kobietom chorującym na nowotwory, ale również prowadzi szeroko zakrojone działania mające na celu popularyzację badań profilaktycznych i zmniejszanie ryzyka powstawania nowotworów.

- Z naszych obserwacji i doświadczenia wynika, iż wiele kobiet, u których została zdiagnozowana choroba nowotworowa, w okresie poprzedzającym diagnozę przeżywała różnego rodzaje długotrwałe napięcia nerwowe i sytuacje stresowe. Badania naukowe pokazują, iż długotrwały stres jest jednym z głównych powodów zaburzeń prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego, a sytuacje długotrwale stresogenne mogą być jedną z przyczyn powstawania nowotworów - przekazała Agnieszka Sakowicz, wiceprezeska Stowarzyszenia Eurydyki.

Dlatego stowarzyszenie wraz Marią Zawadzką-Samoszuk wspólnie organizują pierwszą charytatywną konferencję rozwojową "Moc kobiety". Jej głównym celem jest ukazanie kobietom czynników, które mogą wpłynąć na pozytywną transformację ich codzienności. Ponadto ma zachęcić do podjęcia działań mających na celu poprawę jakości życia. Poprzez edukację, motywację i inspirujące prelekcje, konferencja dąży do redukcji stresu związanego z życiem codziennym, co w konsekwencji przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na choroby immunologiczne, w tym na nowotwory.

- Konferencja powstała, aby inspirować kobiety, zaprzyjaźnić się z kryzysami, pokazać, że życie jest piękne oraz, że szczęście zaczyna się w naszych myślach - informuje Maria Zawadzka-Samoszuk, trenerka, mentorka, coach i pomysłodawczyni konferencji.

Celem konferencji jest zaproszenie kobiet do tego, aby poczuły, że mogą więcej. Podczas wydarzenia uczestniczki otrzymają: książkę rozwojową, prezent niespodziankę oraz możliwość udziału w kobiecej sesji zdjęciowej oraz warsztatach rozwojowych. Konferencja ma charter charytatywny. Bilety w formie "cegiełki" wspomogą Stowarzyszenie Eurydyki.

Podczas konferencji inspirujące kobiety będą dzielić się swoimi doświadczeniami i wskazywać praktyczne narzędzia i strategie, które pomogą uczestniczkom osiągnąć pełnię swojego potencjału. Tematy poruszane na konferencji będą dotyczyć m.in. zdrowia, rozwoju osobistego, relacji, równowagi życia, realizacji celów, strategii radzenia sobie w kryzysie choroby czy elastyczności psychologicznej. Wśród prelegentek pojawią się m.in. Maria Zawadzka-Samoszuk, Barbara Idźkowska, Ewa Ptak, Justyna Siwonia-Chibowska.

Szczegóły i harmonogram wydarzenia: Moc Kobiety.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
925 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39