Modernizacja linii kolejowej. Nie będzie pociągów do Wasilkowa

2023.07.31 07:41
Wszystkie połączenia na trasie Białystok-Wasilków zostaną wstrzymane, aby umożliwić postęp prac modernizacyjnych na stacji Białystok oraz na trasie do Wasilkowa.
Modernizacja linii kolejowej. Nie będzie pociągów do Wasilkowa
Fot: Malwina Witkowska

W środę (2.08) na odcinku Białystok – Wasilków z powodu modernizacji linii kolejowej, pociągi POLREGIO nie będą kursowały. Wszystkie połączenia zostaną wstrzymane, aby umożliwić postęp prac modernizacyjnych na stacji Białystok oraz na trasie do Wasilkowa. Ta całodobowa przerwa dotknie również pociągi POLREGIO, które normalnie kursują na trasie do i z Suwałk oraz Kuźnicy Białostockiej. Obejmuje to cztery pary pociągów w relacji Białystok – Suwałki – Białystok oraz pięć par w relacji Białystok – Kuźnica Białostocka – Białystok.

Aby zapewnić kontynuację podróży dla pasażerów, wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza, a autobusy będą odjeżdżały z przystanku zlokalizowanego na parkingu za budynkiem urzędu pocztowego w Białymstoku. W Wasilkowie również zostanie wyznaczony przystanek zastępczy w pobliżu stacji kolejowej, aby ułatwić podróżnym przesiadkę.

Warto pamiętać, że przejazd autobusami komunikacji zastępczej będzie możliwy na podstawie biletu kolejowego, ale nie będzie tam możliwości przewozu rowerów i wózków.

POLREGIO przypomina wszystkim podróżnym o dokładnym sprawdzaniu rozkładu jazdy przy planowaniu swoich podróży. Rozkłady są dostępne na stacjach i przystankach, a także na oficjalnych stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1327 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39