Moja Kolumbia. Spotkanie w ramach cyklu Ciekawi Świata [KONKURS]

2023.04.21 13:06
Kraj egzotyczny i tajemniczy. Kolumbię będzie można poznać bliżej dzięki spotkaniu z Magdaleną Lechowską, która urodziła się w Krakowie, jednak wychowała się właśnie tam.
Moja Kolumbia. Spotkanie w ramach cyklu Ciekawi Świata [KONKURS]
Fot: FB Magdaleny Lechowskiej

Tym razem spotkanie z cyklu "Ciekawi Świata" zaprowadzi nas do odległej Kolumbii. Będzie można wybrać się tam razem z Magdaleną Lechowską - Polką o latynoskiej duszy.

Magdalena Lechowska jest wokalistką i tłumaczką. A od prawie dwóch dekad wykonuje bardzo szeroko pojętą muzykę latynoską: folklor kubański, meksykański, flamenco, tango (w wersji polskiej i argentyńskiej) i jako jedyna polska wokalistka śpiewa rdzenną kolumbijską cumbię oraz kolumbijskie hity Shakiry czy Juanes.

Lechowska zrealizowała także film dokumentalny "Poznaj moją Kolumbię". Jest to jedyny w swoim rodzaju materiał łączący historię i przepiękne malownicze widoki, obrazujący koloryt codziennego życia oraz niezwykłe bogactwo stylów muzycznych tego egzotycznego kraju.

Podczas spotkania "Poznaj moją Kolumbię" będzie można także kupić kolumbijskie przekąski: hormigas culonas, czyli jadalne owady. Oprócz tego Lechowska zaśpiewa tradycyjną cumbię kolumbijską.

Wydarzenie odbędzie się we wtorek (25.04), o godz. 18:00 w Klubie Fama. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w kasach kina Forum oraz Centrum im. L. Zamenhofa, a także przez stronę internetową Białostockiego Ośrodka Kultury.

W naszym KONKURSIE można wygrać zaproszenia na to spotkanie.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

848 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39