"Moje wspaniałe życie" i spotkanie z reżyserem Łukaszem Grzegorzkiem

2021.12.16 12:16
W ramach Podlaskiej Akademii Kultury, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, zostanie wyświetlony film "Moje wspaniałe życie" w reżyserii Łukasza Grzegorzka. Seans odbędzie się w niedzielę (19.12) o godz. 15:00 w Kinie Forum.
"Moje wspaniałe życie" i spotkanie z reżyserem Łukaszem Grzegorzkiem
Fot: Michał Klusek

"Moje wspaniałe życie" z brawurową główną rolą Agaty Buzek to opowieść o poszukiwaniu siebie. O wiecznych dylematach, na ile spełniać oczekiwania innych, a na ile pozwolić na spełnianie własnych pragnień.

Buzek gra Joannę, nauczycielkę języka angielskiego, prywatnie żonę dyrektora szkoły (w tej roli Jacek Braciak), córkę kobiety chorej na Alzheimera, matkę dwóch synów, teściową i młodą babcię. Joanna odczuwa dużą presję oraz przeciążenie obowiązkami. Powoli budzi się frustracja. Cierpi z powodu braku czasu i przestrzeni dla siebie. Regularnie odwiedza mieszkanie swojej mamy, gdzie zaczyna prowadzić drugie życie. Pewnego dnia Joanna otrzymuje jednak anonimową wiadomość zwiastującą ogromne problemy.

Kobieta jest przemęczona, niespełniona. Buzek kreuje bohaterkę jako wielowymiarową kobietę, która wyłamuje się powoli z utartych schematów i znajduje w sobie odwagę, by powiedzieć wszystkim "dość" i zacząć żyć na własnych zasadach. Na pewno wiele osób będzie mogło odnaleźć w tej kreacji cząstkę siebie.

Łukasz Grzegorzek to reżyser tak uznanych filmów jak "Córka trenera" czy "Kamper". Także w "Moim wspaniałym życiu" balansuje między dowcipem a powagą; w idealnych proporcjach miesza to, co słodkie, z tym, co gorzkie. A przy okazji bawi się konwencjami: a to rodzinnego dramatu, a to komedii obyczajowej, a to kryminału.

Podczas seansu w niedzielę będzie można spotkać się z Łukaszem Grzegorzkiem.

SZCZEGÓŁY I BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1289 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39