MotoMikołaje odpalają swe sanie. Będą zbierać datki na prezenty dla dzieci

2016.11.25 09:07
Już w najbliższy weekend (26-27.11) w białostockich galeriach będzie można spotkać Mikołajów. Na dodatek nie byle jakich, bo zmotoryzowanych, którzy będą zbierać pieniądze i artykuły spożywcze, które później przekażą podopiecznym domów dziecka.
MotoMikołaje odpalają swe sanie. Będą zbierać datki na prezenty dla dzieci
Fot: motomikolaje-bialystok.weebly.com

Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach, którzy jednocześnie pragną nieść pomoc innym, już po raz 4. z rzędu zorganizują akcję charytatywną pod nazwą MotoMikołaje. 26 i 27 listopada w Alfa Centrum będzie można obejrzeć zabytkowe motocykle należące do Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto Retro", a przy okazji wrzucić do puszki datki lub przekazać artykuły spożywcze, które następnie trafią do dzieci z Domu Dziecka w Supraślu i Domu Dziecka nr 2 w Białymstoku.

Kolejne zastępy MotoMikołajów w tych samych dniach pojawią się także w Centrum Handlowym Auchan przy ul. Hetmańskiej i w Outlet Center przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych. W tym drugim miejscu można będzie podziwiać na specjalnie przygotowanej wystawie motocykle marki BMW.

Ci, którzy nie są w stanie zjawić się w okolicach przeprowadzanych zbiórek, również mają możliwość dołączenia się do akcji. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto organizatorów (nr konta: 23 1140 2004 0000 3502 7538 5517) z dopiskiem MotoMikołaje lub wylicytować przedmioty na przygotowanych aukcjach, a przelane środki trafią do zgromadzonej puli, która już 3 grudnia – podczas finału imprezy – powędruje do dzieci w postaci prezentów.

Wspomnianego 3 grudnia wszystkie zmotoryzowane osoby przebrane w strój Św. Mikołaja spotkają się pod MotoPubem przy ul. Młynowej. Stamtąd udadzą się w kolumnie mechanicznych sań do domów dziecka, aby wręczyć paczki, a tym samym dać iskierkę nadziei na lepsze jutro, wykorzystując przy tym świąteczną atmosferę.

W poprzednim roku łączna wartość zebranych datków (gotówki i przedmiotów rzeczowych) wyniosła 21 080,08 zł.

Patronem medialnym imprezy jest BiałystokOnline.

Dokładny harmonogram i więcej szczegołów: MotoMikołaje 2016

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39