Możesz wypisać ich z więzienia. Maraton Amnesty International 2011 [wideo]

2011.12.07 00:00
W tym roku już po raz dwunasty Amnesty International Polska organizuje Maraton Pisania Listów. Białostoczanie również będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Maraton odbywa się w okolicach 10 grudnia, który to jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.
Możesz  wypisać ich z więzienia. Maraton  Amnesty International 2011 [wideo]
Fot: materiały organizatora

Hasłem tegorocznego maratonu są słowa "Razem mamy siłę, możemy zmienić świat". Stały się one inspiracją do stworzenia Białostockiej Unii Szkół, w skład której weszły: ZSHE, XI LO, ZSOMS im. M. Konopnickiej, ZS nr 4 oraz Filia Biblioteczna nr 12 Książnicy Podlaskiej.

Listy w obronie praw człowieka może pisać każdy. Będzie to możliwie już we czwartek, 8 grudnia, w godz. 8-18 w Filii Bibliotecznej nr 12 Książnicy Podlaskiej i w Zespole Szkół nr 14w godz. 8-15.30. Natomiast w piątek, 9 grudnia w wyżej wymienionych miejscach maratony pisania odbędą się w godz. 8.00 - 14.00. Dodatkowym miejscem pisania w piątek jest Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych w godz. 9-21, a w sobotę w godz. 8-12). W akcję zaangażowane jest także XI Liceum Ogólnokształcące, gdzie pisanie listów odbędzie się w sobotę w godz. 16-22 i w niedzielę w godz. 8-12 oraz Wydział Prawa UwB, gdzie akcja odbywać się będzie w dniach 9-10 grudnia (piątek, sobota) w godzinach 9-19 we foyer auli.

Przedsięwzięcie ma na celu poprawę losu bohaterów i bohaterek Maratonu Pisania Listów, podnoszenie świadomości społecznej Polaków oraz upowszechnianie wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Jest to także możliwość realnego wpływu na sytuację osób, które cierpią w wyniku łamania praw człowieka.W tym roku będzie można napisać list m.in. do Kim Dzong-Ila, domagając się zamknięcia obozu pracy Yodok i uwolnienia przebywających tam więźniów politycznych, list wsparcia dla Jabbara Savalana, więzionego studenta z Azerbejdżanu oraz list w obronie Fatimy Hussein Al-Badi skazanej na karę śmierci w Jemenie.

Na stronie: amnesty.org.pl przeczytasz dokładnie w obronie kogo w tym roku są pisane listy.

MAG

1654 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39