Możesz zostać żołnierzem na jeden dzień. To okazja, by się sprawdzić

2019.07.03 10:00
Jeśli nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego, możesz się teraz sprawdzić. Jest opcja przywdziania munduru na jeden dzień.
Możesz zostać żołnierzem na jeden dzień. To okazja, by się sprawdzić
Fot: pixabay.com

Nie jesteś żołnierzem, ale zastanawiasz się nad tym, jak by to było służyć w szeregach Wojska Polskiego? Chciałbyś sprawdzić swoje możliwości i kondycję, ćwicząc z żołnierzami ramię w ramię? Jeśli tak, to masz ku temu okazję. Można będzie założyć wojskowy mundur na jeden dzień. Wymogiem jest jednak pełnoletność i dobry stan zdrowia. Akcja jest organizowana w różnych miastach – w Białymstoku będzie 10 sierpnia. Jej organizatorem jest 18. Pułk Rozpoznawczy.

W wakacje Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla miłośników wojska. Dzięki kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę, w wybranych jednostkach wojskowych można będzie stać się żołnierzem na jeden dzień.

Przygoda rozpoczyna się o godz. 10.00 i trwa do godz. 19.00. W tym czasie uczestnicy akcji mogą wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczycie się także, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas tego szkolenia każdy uczestnik dowie się – co należy zrobić, by znaleźć się w szeregach wojska. W przygotowanych punktach rekrutacyjnych można będzie znaleźć informacje odnośnie oferty edukacyjnej, m.in. wojskowych uczelni wyższych czy najmłodszej placówki edukacyjnej, jaką jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie. 

Zainteresowani mogą zgłaszać się na stronie wojska polskiego. Tam też dostępny jest regulamin akcji.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

810 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39