Można jeszcze uzupełnić swój głos w Budżecie Obywatelskim 2019

2018.11.02 17:21
Ponad połowa osób, które głosowały na projekty z Budżetu Obywatelskiego 2019 przez formularz elektroniczny, potwierdziła swój wybór. Można to zrobić tylko do 5 listopada. Magistrat zachęca do sprawdzenia skrzynek mailowych.
Można jeszcze uzupełnić swój głos w Budżecie Obywatelskim 2019
Fot: MN

W związku z awarią systemu do głosowania internetowego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 wyniki uzyskane online musiały zostać unieważnione. Żeby jednak uwzględnić wybory osób, które zdecydowały się zagłosować w ten sposób, miasto postanowiło wysłać im celowe linki ma maila, żeby po raz kolejny mogli oddać głos.

W poniedziałek (29 października) trafiły one do właścicieli adresów e-mailowych podawanych podczas głosowania przez formularz internetowy – jest to ok. 11,6 tys. potwierdzonych głosów. W formularzu należy ponownie potwierdzić swój wybór poprzez zaznaczenie projektów. Do tej pory zrobiło to 56% uprawionych do głosowania osób.

Mieszkańcy Białegostoku na potwierdzenie swojego wyboru mają czas do 5 listopada (do północy). Po zatwierdzeniu decyzji link zostanie dezaktywowany. Wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zostaną ogłoszone do 9 listopada. Głosy oddane z wykorzystaniem kart papierowych są już policzone.

O tym, że aplikacja nie zadziałała poprawnie, okazało się dopiero w momencie otwarcia bazy z głosami oddanymi przez mieszkańców poprzez stronę internetową. Natychmiast po stwierdzeniu awarii wykonawca aplikacji podjął działania naprawcze.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1529 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39