Można się będzie poprzytulać i wesprzeć fundację

2019.01.24 08:58
Fundacja "Pomóż Im" postanowiła wspólnie z mieszkańcami Białegostoku celebrować Światowy Dzień Przytulania. Akcja organizowana jest w tutejszych galeriach.
Można się będzie poprzytulać i wesprzeć fundację
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

Akcja przytulania

W Białostockim Hospicjum dla Dzieci każdy dzień jest na wagę złota. Docenia się tu każdą chwilę i każdy gest. Bardzo ważny jest tu dotyk, towarzyszący małym podopiecznym. Mowa zarówno o troskliwym tuleniu ukochanej mamy czy taty, uścisku rodzeństwa, pracy z fizjoterapeutą czy opiece pielęgniarki. W związku z tym Fundacja "Pomóż Im" przygotowała akcję z okazji Światowego Dnia Przytulania.

- Prowadząc Hospicjum, wciąż się uczymy i na co dzień dostrzegamy kruchość życia. Dlatego staramy się doceniać każdą chwilę i bliskość drugiego człowieka. To podejście chcemy nieść dalej – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im".

W dwóch znanych galeriach handlowych – Alfa Centrum oraz Atrium Biała w niedzielę (27.01) w godz. od 11.00 do 17.00 można będzie spotkać wolontariuszy fundacji. Jak ich rozpoznać? Będą przebrani za kolorowe zwierzaki. Wszyscy chętni będą mogli się z nimi przytulić. Przy okazji będzie to okazja do wsparcia datkiem Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

- Potrzebujemy obecności innych ludzi, świadomości, że mamy kogoś bliskiego. To daje poczucie bezpieczeństwa, nie tylko w dzieciństwie, ale też w życiu dorosłym. Przytulenie pociąga za sobą określone mechanizmy biologiczne. Pod wpływem przytulania nasz organizm wydziela oksytocynę, która wpływa między innymi na wzmacnianie więzi międzyludzkich. Ja osobiście w dotyku odnajduję więź – tłumaczy Andrzej Masłowski, psycholog Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Wiele inicjatyw dla chorych dzieciaków

Fundacja "Pomóż Im" działa bardzo aktywnie. Niedawno zorganizowała swoim podopiecznym i ich bliskim zabawę choinkową. Uczestnicy mieli okazję wylądować na Marsie i zwiedzić Saturna. W Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury bawiły się dzieci na zabawie pod hasłem "Wielka podróż kosmiczna". Była to dla nich niesamowita przygoda. (więcej: Dzieciaki wylądowały na Marsie i zwiedziły Saturna. Na chwilę zapomniały o chorobie).

Teraz zbliża się też wyjazd podopiecznych i ich rodzeństwa w góry. Będzie to połączenie rehabilitacji i odpoczynku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1011 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39