Można składać wnioski o elektroniczną kartę miejską

2010.11.23 00:00
Już można składać wnioski o wydanie elektronicznej białostockiej karty miejskiej. Na razie pełniąca tylko funkcję biletu komunikacji miejskiej, wejdzie do użytku na początku 2011 r.
Można składać wnioski o elektroniczną kartę miejską
Fot: BKM
Proponowane "rewersy" białostockich kart

Na e-karcie będzie można zapisać bilet okresowy na komunikację miejską i "elektroniczną portmonetkę", z której zapłacimy też za przejazd jednorazowy. Karta będzie wydawana na okaziciela lub jako imienna. W przypadku jej utraty otrzymamy duplikat, a bilet na niej zarejestrowany nie przepadnie. Pasażerowie zwolnieni z opłat i korzystający z ulg odbierając kartę powinni przedstawić dokumenty upoważniające do zniżek. Dzięki temu w czasie kontroli niepotrzebne będą wymagane do tej pory legitymacje czy zaświadczenia.

By otrzymać imienną e-kartę należy wypełnić wniosek i wraz ze zdjęciem, złożyć go w siedzibie Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Składowej 11 lub w punktach sprzedaży biletów.

Formularz wniosku o wydani karty można pobrać TUTAJ.

Gdy BKM nazbiera ich kilka tysięcy, przekaże firmie, która zajmie się produkcją kart. Przewiduje się, że powinno to trwać około miesiąca.

E.S.

1380 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39