Można starać się o dotacje na szerokopasmowy internet

2012.08.31 00:00
Już na początku przyszłego tygodnia (3.09) ruszy konkurs na dotacje związane z tworzeniem sieci szerokopasmowych w naszym regionie.
Można starać się o dotacje na szerokopasmowy internet
Fot: sxc.hu

Konkurs jest skierowany m.in. do samorządów i przedsiębiorców. O dofinansowanie mogą ubiegać się projekty polegające np. na budowie infrastruktury dla warstwy dystrybucyjnej tzw. "średniej mili" czy budowie regionalnych i lokalnych sieci informatycznych. Co ważne, przedsięwzięcia te muszą być zgodne z projektem sieci szerokopasmowej Polski Wschodniej i stanowić jej uzupełnienie.

W tym konkursie do podziału jest ponad 17 mln zł. Wnioski będzie można składać do 15 października.

Natomiast od dziś (31.08) do 31 października można zgłaszać projekty polegające na zakupie kolektorów słonecznych czy technologii związanej z wykorzystaniem energii słonecznej. To nowość, bo dotacje są przeznaczone wyłącznie dla samorządów, które chcą nie tylko zaopatrzyć w te urządzenia budynki użyteczności publicznej, lecz także domy swoich mieszkańców. Jednak solary będą mogły zostać zainstalowanie tylko na tych budynkach jednorodzinnych, w których nie jest prowadzona działalność gospodarcza. Premiowane są m.in. projekty realizowane w gminach, których ponad 50% powierzchni leży na obszarze Natury 2000. A także inwestycje, dzięki którym odnawialne źródła energii zastąpią te konwencjonalne (np. węgiel czy opał). Budżet konkursu wynosi 20,6 mln zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1517 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39