Można zaśpiewać kolędy i pastorałki z Kurpiami Zielonymi

2021.12.24 08:54
Wigilia i Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Zazwyczaj spędzany z rodziną, przyjaciółmi. Tradycją jest także śpiewanie wówczas wspólnie kolęd. Można skorzystać z nagrań Kurpi Zielonych i śpiewać tradycyjne kolędy podlaskie, i nie tylko.
Można zaśpiewać kolędy i pastorałki z Kurpiami Zielonymi
Fot: Redakcja BiałystokOnline.pl

W okresie Bożego Narodzenia jak co roku budzi się do życia kolędowanie. To piękna tradycja dzielenia się muzyką w najpiękniejszej jej formie. Opowieści ukryte w kolędach i pastorałkach, jak baśnie, przenoszą nas w magiczny świat i malują słowem obrazy związane z narodzeniem Jezusa. Zespół Pieśni i Tańca Kurpie Zielone chce podzielić się radością wspólnego śpiewania. Proponuje stare pastorałki z naszych terenów, które między dźwiękami mają w sobie ducha świąt.

Kolędy i pastorałki z Podlasia oraz innych regionów Polski w wykonaniu Kurpi Zielonych są dostępne na kanale Youtube Podlaskiego Instytutu Kultury.

Nagrania, które można obejrzeć pochodzą z koncertu na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum", który odbył się w Spodkach PIK 11 grudnia.

Aranżacja – Andrzej Grzybowski, przygotowanie wokalne – Marta Szałkiewicz.

Zagrzmiała, runęłaDobry weczórZbierajcie się braciaGdzie do domu turoń wchodziW mym żywocie mam BogaAnioł iść do Betlejem jak najprędzej każeFora (Adamie, fora)Ze snu wstawajcie, Pana witajcie z nieba

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1914 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39