Można zaszczepić się w Łomży bez wcześniejszej rejestracji

2021.06.23 20:50
Łomża to trzeci przystanek na trasie mobilnego punktu szczepień w województwie podlaskim. Z możliwości przyjęcia jednodawkowej szczepionki przeciw COVID-19 Johnson&Johnson w Białymstoku skorzystało ponad 1700 osób, w Suwałkach - prawie 1100.
Można zaszczepić się w Łomży bez wcześniejszej rejestracji
Fot: Podlaski Urząd Wojewódzki

Teraz zaszczepić się mogą mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego. Od czwartku (24.06), przy centrum komunikacyjno-przesiadkowym (ul. Dworcowa 2) będzie działał punkt szczepień. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy e-skierowanie.

- Szczepienia są podstawą naszej ochrony przed koronawirusem, innej – skuteczniejszej – metody jeszcze nie wynaleziono. W naszym województwie wykonano do tej pory ponad 830 tys. szczepień, co przekłada się na ponad 360 tys. osób w pełni zaszczepionych. Propagowanie idei szczepień jest konieczne, bo utrzymanie dotychczasowej dynamiki jest coraz trudniejsze – mówił podczas środowej (23.06) konferencji prasowej w Łomży wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Szczepienia w mobilnym kontenerze rozpoczną się w czwartek (24.06) i na razie planowane są do 4 lipca. Na chętnych czeka 2600 dawek szczepionek firmy Johnson&Johnson. Szczepić się będzie można w godz. 9:00 - 17:00. Szczepionka J&J przeznaczona jest dla osób powyżej 18. roku życia.

W samej Łomży zaszczepiło się do tej pory w pełni 28,5% mieszkańców, w powiecie łomżyńskim – prawie 19%. To zdecydowanie za mało, by nabyć zbiorową odporność.

- Zachęcamy wszystkich tych, którzy do tej pory nie skorzystali ze szczepień, są niezdecydowani, by przyszli tutaj i dzięki szczepieniu zadbali o zdrowie własne i swoich bliskich – apelował starosta łomżyński Lech Szabłowski.

- Przychodzimy, raz się szczepimy, za chwilę o tym zapominamy, a jesteśmy bardzo w porządku wobec drugiego człowieka i społeczeństwa, wykonaliśmy ten obowiązek – zadbaliśmy o to, by nie zarazić nikogo i być zdrowym – dodał Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Wojewoda podlaski podkreślił również, że obecnie mamy mniej zakażeń i zachorowań, a to najlepszy moment na szczepienie, by jesienią sytuacja epidemiczna się nie pogorszyła.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1538 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39