Można zgłaszać się do Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych

2022.05.09 11:25
Kapele, śpiewacy, soliści, tancerze oraz gawędziarze mogą zgłaszać się do Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego. Podlaski Instytut Kultury na chętnych czeka do 25 maja.
Można zgłaszać się do Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych
Fot: Podlaski Instytut Kultury

Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego to ważne wydarzenie w środowisku wykonawców muzyki tradycyjnej. Od wielu już lat przyciąga chętnych zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, również tanecznych. Dzięki przeglądowi możliwy jest wkład w ochronę tradycyjnego autentycznego repertuaru, stylu muzykowania i śpiewu. Jest to przede wszystkim spotkanie ludzi, którym na sercu leży popularyzacja i ożywianie tradycji muzycznych.

W konkursie mogą wziąć udział kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami regionu, instrumentaliści soliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy – soliści oraz zespoły śpiewacze, a także młodzi uczestnicy ze swoimi "mistrzami".

Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego jest jednocześnie kwalifikacją do 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym Nad Wisłą, odbywającego się w dniach 23-26 czerwca.

Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych odbędzie się we współpracy z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej podczas festynu etnograficznego "Zielone Świątki w Skansenie" 5 czerwca, o godz. 11:00.

Zgłoszenia i nagrania zespołów zainteresowanych uczestnictwem w przeglądzie należy wysłać do 25 maja. Dokumenty i pliki można przesyłać pocztą na adres: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, ul. św. Rocha 14, 15-879 Białystok, e-mailem: kulturaludowa@pikpodlaskie.pl, bądź dostarczyć osobiście.

Ważne dokumenty, regulamin, kartę zgłoszeniową można pobrać ze strony internetowej Podlaskiego Instytutu Kultury.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1767 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39