Mróz i druty kolczaste. Mimo to migranci próbują dostać się do Polski na pontonach

2023.02.27 10:39
W miniony weekend (24-26.02) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 209 cudzoziemców usiłujących przedostać się do Polski niezgodnie z prawem. Zatrzymano również dwie osoby, które pomagały im w nielegalnym procederze.
Mróz i druty kolczaste. Mimo to migranci próbują dostać się do Polski na pontonach
Fot: Straż Graniczna

- Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowanych zostało w niedzielę - 110, w sobotę - 42, natomiast w piątek - 57 - miniony weekend podsumowała Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak poinformowała Katarzyna Zdanowicz, na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Krynkach 34 cudzoziemców (19 obywateli Syrii, 7 obywateli Ghany, 6 obywateli Afganistanu, 2 obywateli Konga) przedostało się do naszego kraju na pontonach przez rzekę graniczną Świsłocz. Zauważono też grupy cudzoziemców, które podchodziły pod zaporę, lecz na widok polskich patroli osoby wycofywały się w głąb Białorusi.

Cudzoziemcy, którzy próbowali dostać się do Polski to m.in. obywatele Syrii, Turcji, Afganistanu, Iraku, Iranu, Egiptu, Sudanu, Ghany i Konga.

Oprócz migrantów, w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymano także dwóch kurierów. Funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie udaremnili obywatelowi Białorusi przewóz trzech obywateli Syrii. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Z kolei po pościgu współdziałający ze Strażą Graniczną funkcjonariusze policji w Sokółce zatrzymali obywatela Turkmenistanu. Cudzoziemiec przyjechał po odbiór nielegalnych migrantów.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w tym roku zatrzymali już 86 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1637 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39