MSWiA ma nowego dyrektora. To nie jedyna zmiana w podlaskich szpitalach

2024.02.20 20:49
Dwa podlaskie szpitale mają nowych dyrektorów. Co ciekawe… ci zamienili się miejscami!
MSWiA ma nowego dyrektora. To nie jedyna zmiana w podlaskich szpitalach
Fot: K. Zdanuczyk/PUW

Marek Karp został powołany na dyrektora szpitala MSWiA. Zastąpił Sebastiana Wysockiego, który z kolei przejął jego dotychczasowe stanowisko i będzie zarządzał szpitalem w Mońkach.

- Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji pełniącym obowiązki dyrektora SP ZOZ MSWiA w Białymstoku im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego został Marek Karp, który do tej pory kierował SP ZOZ w Mońkach. Stanowisko objął na trzy miesiące - nie dłużej niż do czasu wyłonienia dyrektora we właściwym trybie - poinformowała Inga Januszko-Manaches, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego.

Marek Karp przez wiele lat pełnił funkcję zastępcy ds. finansowych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Był też głównym dyrektorem, gdy ze stanowiska ustąpił Bogusław Poniatowski. Przez ostatnie 4 lata zarządzał szpitalem powiatowym w Mońkach.

Z kolei Sebastian Wysocki był dyrektorem szpitala MSWiA od kilku tygodni, czyli od momentu odwołania przez wojewodę podlaskiego dyrektorki Alicji Skindzielewskiej. Ma jednak spore doświadczenie, jeśli chodzi o zarządzanie, ponieważ wcześniej był w MSWiA zastępcą dyrektora ds. lecznictwa. Przed laty pełnił też funkcję dyrektora szpitala w Grajewie. Teraz będzie miał okazję wykazać się nadzorując pracę w monieckim szpitalu.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

808 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39