Msza żałobna na białostockim lotnisku

2009.11.06 00:00
W piątek (6.11.) o godz. 13, Biskup Polowy Wojska Polskiego, generał dywizji Tadeusz Płoski odprawi nabożeństwo żałobne w intencji zmarłych tragicznie funkcjonariuszy Straży Granicznej.

31 października lotnicy - porucznik Andrzej Żukowski, chorąży sztab. Bartłomiej Bartnicki oraz chorąży Marcin Bezubik - zginęli pełniąc służbę. Podczas standardowego lotu patrolowego, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, ich maszyna runęła na ziemię. Trzej lotnicy zostali pośmiertnie odznaczeni i awansowani na kolejny stopień w korpusie Straży Granicznej. Ich pogrzeby odbędą się w piątek i sobotę w Białymstoku i Turośni Kościelnej.

Dzisiejsze oficjalne modlitwy będą miały miejsce na Lotnisku Krywlany Aeroklubu Białostockiego przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku. W uroczystościach udział zapowiedzieli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendant Główny Straży Granicznej, władze samorządowe i administracyjne Podlasia. Przybędzie także kompania reprezentacyjna Morskiego Oddziału Straży Granicznej i orkiestra tego oddziału.

Kondolencje na ręce Komendanta Głównego Straży Granicznej, podpułkownika Leszka Elasa, złożyli już komendanci główni Policji (także Niemiec) i Straży Pożarnej, Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich, pogranicznicy z Ukrainy, Litwy, Łotwy, attache holenderski, Urząd Morski, LPR i inni.

E.S.

1463 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39