Muzeum Medycyny i Farmacji UMB otwarte podczas wakacji

2012.07.03 00:00
Wakacyjna oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Na poznawanie tajemnic dawnej apteki, odkrywanie historii medycyny, a także jak wizytę u międzywojennego stomatologa zaprasza Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Muzeum Medycyny i Farmacji UMB otwarte podczas wakacji
Fot: UMB

Tajniki medycyny i farmacji można poznawać indywidualnie lub grupowo podczas tygodniowych warsztatów. Odbędą się one w dwóch turach. Pierwsza zaczyna się 9.07 i potrwa do 13.07, druga odbędzie się w dniach 23 - 27 lipca. Co więcej, oferta zwiedzania została podzielona na trzy bloki tematyczne. Pierwszym jest wizyta w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB. Tu do zobaczenia jest ekspozycja z zakresu historii medycyny i farmacji ("Tajemnice dawnej apteki", "Szpital polowy", "Gabinet okulistyczny", "Gabinet stomatologiczny", "Gabinet ginekologiczny"),

Kolejny temat związany jest z magia apteki. Uczestnicy poznają tajemniczy świat dawnej apteki, oglądają naczynia i narzędzia do wytwarzania surowców i leków, oryginalne meble apteczne. Na zajęciach wykonuje się także "tabletkę na szczęście" lub naczynie apteczne.

Odważni mogą także wybrać się z wizytą do dentysty. Zajęcia pokazują, że stomatologa nie trzeba się bać. W gabinecie dentystycznym pokazane zostaną narzędzia, jakimi posługiwał się stomatolog w okresie międzywojennym, a także oryginalne fotele oraz wiertarki stomatologiczne. Zajęcia kończą się wykonaniem odlewu z gipsu.

Szczegółowe informacje i zapisy dostępne na stronie:

Wakacyjne zwiedzanie Muzeum Medycyny i Farmacji

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1536 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39