Muzeum Pamięci Sybiru przygotowało paczki dla Sybiraków [WIDEO]

2020.12.23 19:36
Sybiracy w tym roku otrzymają od Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku oraz firmy Lewiatan Podlasie upominki. Niektóre zostały wręczone osobiście, a inne wysłane pocztą.
Muzeum Pamięci Sybiru przygotowało paczki dla Sybiraków [WIDEO]
Fot: Muzeum Pamięci Sybiru

W tym roku Święta będą inne niż wszystkie, ze względu na sytuację epidemiczną. Dlatego okazywanie wsparcia dla innych jest tym bardziej potrzebne. Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku razem z firmą Lewiatan Podlasie przygotowali akcję, której celem było zapewnienie Sybiraków o pamięci.

"Od otwarcia Muzeum dla zwiedzających dzielą nas już tylko miesiące. Dobiegają końca prace nad wystawą stałą, wyposażane są kolejne pomieszczenia. Liczyliśmy na to, że podobnie jak w latach ubiegłych, uda nam się zaprosić drogich Sybiraków na symboliczne spotkanie opłatkowe, przy okazji którego będziemy mogli pokazać, jak przebiegają prace w Muzeum. Niestety, takie spotkanie jest obecnie niemożliwe" - przekazali pracownicy Muzeum Pamięci Sybiru.

Zamiast tego wysłali do nich paczki z życzeniami oraz upominkami. Niektóre już powędrowały do adresatów pocztą, a do niektórych Sybiraków zostały dostarczone osobiście przez pracowników.

"Mamy świadomość, że upominki nie dotrą do wszystkich. Każdego dnia zgłaszają się do nas nowe osoby, które doświadczyły tragedii Sybiru" - informują pracownicy muzeum.

Natomiast firma Lewiatan ufundowała słodkie upominki.

"To właśnie takie gesty jednoczą nas i sprawiają, że podejmowane działania nabierają jeszcze większego znaczenia" - dodaje Muzeum Pamięci Sybiru.

Zobacz Świąteczną Akcję:

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1667 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39