Muzeum Pamięci Sybiru Top Inwestycją 2020

2020.05.27 18:50
Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku nagrodzone tytułem Top Inwestycje Komunalne 2020. To już 9. edycja prestiżowego konkursu, w którym doceniane są wyróżniające się inwestycje samorządowe.
Muzeum Pamięci Sybiru Top Inwestycją 2020
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok

Top Inwestycje Komunalne 2020

Dzisiaj (27.05) w trakcie samorządowego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywającego się w internecie (EEC Online), poznaliśmy najlepszą dziesiątkę spośród zgłoszonych inwestycji z całej Polski.

Białostocka inwestycja wyróżniona

Konkurs Top Inwestycje Komunalne ma na celu wskazanie najlepszych praktyk inwestycyjnych, skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. Laureatów wybiera Rada Konsultacyjna złożona z doświadczonych samorządowców, ekonomistów, menedżerów, ekspertów i urzędników, oraz czytelnicy w drodze internetowego głosowania. Dodatkowo oceniane są m.in. takie czynniki, jak funkcjonalność, nowatorstwo czy walory estetyczne.

Konkurs dotyczy inwestycji oddanych do użytku w ubiegłym roku lub zrealizowanych w przynajmniej 50%. W tegorocznej edycji konkursu jurorzy mieli do wyboru 25 inwestycji zakwalifikowanych do II etapu. Spośród nich wybranych zostało 10 najlepszych w tym - Muzeum Pamięci Sybiru.

- Muzeum jest sukcesem wszystkich tych, którzy tworzą lokalną społeczność. Bez nich nie udałoby się zmienić tak bardzo naszej małej ojczyzny. Wyróżnienie w konkursie pokazuje, że w Białymstoku pamiętamy o przeszłości i kulturze - powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. - To dla nas szczególnie ważna inwestycja. Chcemy oddać hołd wszystkim, którzy zostali wywiezieni i pomordowani na nieludzkiej ziemi. Dlatego tworzymy placówkę, która będzie miejscem dokumentowania przeżyć i losów Polaków zsyłanych na Syberię i do Kazachstanu - dodał.Muzeum Pamięci Sybiru to inwestycja obejmująca adaptację i rozbudowę historycznego obiektu oraz rewitalizację jednego magazynu i jego otoczenia wraz z torami kolejowymi w kompleksie obiektów wojskowych z lat 30. XX wieku. Budowa siedziby muzeum jest już ukończona, obecnie trwają prace nad przygotowaniem wystawy stałej.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1757 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39