Muzyczna alternatywa w Famie

2009.12.10 00:00
The Car Is On Fire, L.Stadt i Sorry Boys wystąpią na wspólnym koncercie w ramach AlterNative Tour.

Ogólnopolska trasa zawita też do Białegostoku. Reprezentantów młodej krajowej sceny będziemy mogli posłuchać w piątek, 11 grudnia w Famie.

The Car Is On Fire to warszawski zespół, który powstał od 2002 roku. Na koncie ma trzy płyty. Pierwszy krążek został bardzo ciepło przyjęty i okrzyknięty gitarowym debiutem roku. Grupa zagrała na prestiżowych festiwalach muzycznych, m.in. Heineken Music Open'er Festival, festiwal filmowy ERA Nowe Horyzonty, Off Music Festival, Przystanek Woodstock. Drugi album "Lake&Flames" potwierdził ich pozycję na alternatywnej scenie. Zachwycił zarówno słuchaczy, jak i krytyków. W października TCIOF wydał trzecią płytę - "Ombarrops!".

Łódź reprezentować będzie grupa L.Stadt. Jej liderem jest wokalista Łukasz Lach, który komponuje, pisze teksty, gra na gitarze i instrumentach klawiszowych. Na basie gra Adam Lewartowski. Zespół ma aż dwóch perkusistów: Andrzeja Sieczkowskiego i Radka Bolewskiego. Ich muzyka pełna jest melodii, nastroju, nowych brzmień i ciekawych aranżacji. Swój debiutancki album wydali w 2008 r.

I najmłodsza kapela, czyli Sorry Boys. Powstała w 2006 roku. Przestrzenne gitary, melancholijny głos wokalistki, melodyjność, budowanie atmosfery, wielowarstwowość brzmienia - to ich znaki rozpoznawcze. Ich debiut płytowy planowany jest jeszcze w tym roku.

Więcej: AlterNative Tour w Famie

andy

1368 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39