Muzyka na DSW. Kto wystąpi podczas imprezy? [WIDEO]

2019.05.22 10:07
Zespoły Polo i Sonar wystąpią podczas 34. Dni Sztuki Współczesnej. Koncerty odbędą się w sobotę (25.05) w klubie Fama.
Muzyka na DSW. Kto wystąpi podczas imprezy? [WIDEO]
Fot: Polo

Grupa Polo wywodzi się z Leeds. Grany przez nich zabarwiony r'n'b pop zdecydowanie się wyróżnia na tle kapel do tej pory kojarzonych z tym miastem. W marcu 2017 roku wydali swoją pierwszą EP-kę "Alice", która wzbudziła zainteresowanie mediów i spowodowała, że Polo dość szybko wyruszyło w swoją pierwszą trasę koncertową.

W 2018 roku zespół wydał singiel "Louder than Words", który uczynił go jeszcze bardziej rozpoznawalnym i potwierdził umiejętność pisania interesujących piosenek, również tych pozbawionych wesołych syntezatorowych dźwięków. Utwór można było usłyszeć na wielu festiwalach, m.in. na The Great Escape, Live at Leeds czy Hit the North. Grupa odbyła swoją, jak dotąd największą i zakończoną największym sukcesem, trasę koncertową, a jej piosenki wciąż były prezentowane w BBC 6. Polo ogłosiło też, że rozpoczyna współpracę z Tipping Points Records. Rok 2019 zdecydowanie będzie należał do nich.Z kolei Sonar tworzą producent Łukasz Stachurko (ex Rysy), wokalistka Lena Osińska, pianista Artur Bogusławski i perkusista Rafał Dutkiewicz. Na swoim koncie mają dwa świetnie przyjęte albumy "Pętle" (2016) i "Torino" (2018), na których prezentują swoją wizję elektroakustycznej muzyki współczesnej z pogranicza popu i awangardy, charakteryzującej się klubową pulsacją, analogowym brzmieniem i wyjątkową emocjonalnością.

W ubiegłym roku zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce (m.in. Orange, Open'er, Męskie Granie), a ich utwór "Tak jak chcę" został obejrzany na YouTubie ponad milion razy.Początek imprezy o godz. 20.30. Koncerty odbywają się w ramach Dni Sztuki Współczesnej.

- Mając na uwadze trendy rozwijające się w ostatnich latach na świecie, w tym także w Polsce: rozpad wartości i upadek tzw. ludzkiej przyzwoitości, dominację człowieka nad przyrodą, ignorancję i brak szacunku dla zwierząt, ograniczanie wolności i swobód, przy jednoczesnym narastaniu niepokojów i tryumfie populizmu - prezentujemy najnowszą, 34. edycję Dni Sztuki Współczesnej. Edycję, której wspólnymi mianownikami są niepokój, ferment, niezgoda i opór. Podczas tygodnia wypełnionego teatrem, muzyką, sztuką wizualną, performansem, kinem, literaturą i wymianą myśli, zaprezentujemy wydarzenia i artystów, którzy w swojej twórczości komentują to, o czym wielu woli milczeć, konfrontują się z tym, od czego wielu ucieka. Tych, którzy unikają prostych odpowiedzi, podejmują debatę, obnażają głupotę, wytrącają z równowagi, widzą więcej. Tych, którzy odnoszą się do niepokojów, filtrując je przez własną wrażliwość - niezależnie od tego, czy myślimy o fermencie wartości, wrzeniu w skali makro, czy też niepokoju intymnym - piszą organizatorzy imprezy z Białostockiego Ośrodka Kultury.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz też: Koncert Polo (UK) / Sonar (PL)

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1300 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39