POLECAMY
Na spotkanie z cyklu "Ludzie i miejsca" zaprasza Muzeum Podlaskie do białostockiego ratusza. Pogadankę o siostrach Frankiewicz zakończy koncert fortepianowy.
Helena, Zofia i Jadwiga Frankiewicz to siostry, które kształciły w przedwojennym Białymstoku uzdolnioną muzycznie młodzież. O ich ciekawych losach opowie dyrektur Muzeum Podlaskiego, Andrzej Lechowski. Częścią wieczoru będzie również koncert fortepianowy w wykonaniu uczniów białostockich szkół muzycznych. W jego trakcie zabrzmią utwory Fryderyka Chopina, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego i Ignacego Paderewskiego. Początek spotkania w siedzibie Muzeum, w ratuszu, o godz. 18.
E.S.
24@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.25 19:49
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 18:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 15:00
Sport 2026.06.25 14:30
Sport 2026.06.25 14:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 13:54
Zdrowie 2026.06.25 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji