Muzyka z Islandii, niezwykłe aranżacje. Koncert w Famie [WIDEO]

2018.12.01 07:58
Liryczne jazzowe piosenki z mroźnej Islandii, piękny głos i niezwykłe aranżacje muzyczne. W niedzielę (2.12) w klubie Fama wystąpi Kari Sál.
Muzyka z Islandii, niezwykłe aranżacje. Koncert w Famie [WIDEO]
Fot: Kari Sál

Kari Sál to doceniona w kraju i za granicą wokalistka i aranżerka jazzowa, która w swojej muzyce łączy inspiracje rodzinnymi Bieszczadami oraz wielokulturowość Islandii, gdzie napisała większość swoich utworów. Zespół zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty "Betesda", która ukazała się w 2017 r.

Kojący, ciepły głos, dojrzałe i harmonicznie spójne kompozycje jazzowe z elementami zarówno muzyki klasycznej i world music oraz teksty - autorskie oraz inspirowane apokryfami z połowy VI wieku - to połączenie, które zachwyca i uspokaja słuchaczy.

Wokalistce na scenie towarzyszyć będą uznani i nagradzani instrumentaliści: skrzypek Stanisław Słowiński (Grand Prix 39. Jazz Juniors), pianistka Kasia Pietrzko (tegoroczna laureatka Mateusza Trójki), kontrabasista Michał Kapczuk (Muzyk Roku 2015 wg Jazz Forum i laureat nagrody MKiDN za osiągnięcia artystyczne) oraz perkusista Patryk Dobosz (laureat nagrody indywidualnej Leszka Możdżera na Jazz Juniors 2009 oraz nagrody festiwalu Jazz Hoeilaart w Belgii).

Koncert odbywa się w ramach projektu PolskiJazz360 realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności. Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie odbędzie się także w ramach cyklu "Jazz na BOK-u". Początek koncertu o godz. 18.00. Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym imprezy.

Szczegóły: Jazz na BOK-u: Kari Sál - Betesda

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1407 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39