Muzyka z uwielbianych filmów i seriali na białostockiej scenie! Co będzie można usłyszeć?

2024.03.05 12:40
Już niebawem na scenie Nie Teatru wystąpi projekt Piramidy, stworzony przez dwóch polskich muzyków. W ramach koncertu "Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali" będzie można usłyszeć najbardziej znane ballady, melodie oraz piosenki filmowe i serialowe.
Muzyka z uwielbianych filmów i seriali na białostockiej scenie! Co będzie można usłyszeć?
Fot: Materiały organizatorów

Program "Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali" odbędzie się w sobotę (9 marca) w Nie Teatrze.

Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali

"Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali" to program zespołu Piramidy, który tworzą Piotr Kajetan Matczuk i Artur Chyb. Grupa zdobyła uznanie na całym świecie dzięki niezwykłym interpretacjom utworów Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Podczas koncertu będzie można razem z nimi przenieść się do świata najpiękniejszych i najbardziej znanych ballad, melodii oraz piosenek filmowych.

W programie znajdą się liczne utwory, jak chociażby piosenki z produkcji "Polskie drogi", "Kariera Nikodema Dyzmy", czy też "Lalka". Nie zabraknie utworów znanych z sienkiewiczowskiej trylogii w reżyserii Jerzego Hoffmana, czyli filmów "Potop", "Pan Wołodyjowski" oraz "Ogniem i mieczem". W planach są również radosne melodie, jak chociażby "Ballada o Tolku Bananie", ale również tych o głębszym przesłaniu, jak te z niezapomnianej "Lawy" w reżyserii Tadeusza Konwickiego. Oprócz tego, można się spodziewać niespodzianek oraz anegdot, które przeniosą słuchaczy w świat polskiego kina.

Piotr Kajetan Matczuk to pianista, gitarzysta, aranżer i autor piosenek, w tym muzyki teatralnej oraz filmowej, a także producent i realizator audiobooków. W swojej karierze muzycznej koncertował nie tylko w Polsce, ale również w licznych krajach na całym świecie. Posiada w swoim dorobku kilkanaście płyt, a także komponował muzykę do wielu filmów dokumentalnych i przedstawień teatralnych.

Artur Chyb to natomiast gitarzysta związany z trójmiejskim światem muzycznym. Ukończył studia na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, przez wiele lat aktywnie uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych, a także współpracował z wieloma znanymi zespołami i artystami, wśród których można wymienić takie formacje jak Czerwone Gitary, Farba, Rezerwat oraz Paulla.

Więcej informacji: Najpiękniejsze piosenki z polskich filmów i seriali

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1052 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39