"Myśl Trzeźwo". Nie siadaj za kierownicę po alkoholu

2019.12.31 15:25
Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu, jest zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. W Sylwestra i Nowy Rok policjanci przeprowadzą ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. "Myśl Trzeźwo".
"Myśl Trzeźwo". Nie siadaj za kierownicę po alkoholu
Fot: pixabay.com

Jak podaje Komenda Główna Policji, celem akcji "Myśl trzeźwo" jest uświadamianie kierującym zagrożeń wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz w stanie tzw. nieświadomej nietrzeźwości. Termin działań został nieprzypadkowo wybrany w okresie Sylwestra, ponieważ w tym czasie chętnie wznosimy toasty za pomyślność w Nowym Roku.

"Jednym z elementów akcji "Myśl Trzeźwo" będzie rozwiązanie quizu w aplikacji Yanosik, który opiera się na zagadnieniach związanych ze spożywaniem alkoholu i prowadzeniem pojazdu. Ponadto działania będą wspierane emisją spotu przez firmę Screen Network, na ekranach LCD rozlokowanych na terenie całego kraju" - czytamy na stronie Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze policji przypominają, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest też nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po "promilach".

W okresie Sylwestra policjanci będą na drogach sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1482 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39