Myślisz o studiach na Politechnice Białostockiej? Jest jeszcze 300 wolnych miejsc

2019.08.20 13:31
Osoby, które chciałyby studiować na największej uczelni technicznej w regionie mogą się jeszcze zgłaszać. Trwa rekrutacja uzupełniająca na Politechnikę Białostocką.
Myślisz o studiach na Politechnice Białostockiej? Jest jeszcze 300 wolnych miejsc
Fot: JF

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca na Politechnice Białostockiej

We wtorek (20.07) rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca na studia pierwszego stopnia oraz magisterskie na Politechnice Białostockiej. Są jeszcze wolne miejsca na kilkudziesięciu kierunkach studiów prowadzonych przez największą uczelnię techniczną w regionie.

W sumie uczelnia dysponuje jeszcze około 300 wolnymi miejscami. Rejestracja i zapisy na poszczególne kierunki studiów otwarta będzie w systemie IRK (tu znajdziemy też szczegóły naboru) do 11 września do godz. 15.00.

- Warto pamiętać, że na dwóch kierunkach, na których są jeszcze wolne miejsca, obowiązują tzw. progi punktowe: na matematyce stosowanej – 128 pkt. oraz na zarządzaniu i inżynierii produkcji – 50 pkt. Zachęcam też do zapisywania się na nowy, ciekawy kierunek gospodarowanie zasobami i odpadami, który uruchomił Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska – informuje Justyna Grodzka kierująca Centrum Rekrutacji.

Osoby, które skończą ten właśnie kierunek mogą liczyć na pracę m.in. w przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej, w firmach wykorzystujących odnawialne zasoby naturalne, w instytucjach i zakładach zajmujących się instalowaniem i eksploatacją urządzeń OZE (odnawialnych źródeł energii) czy projektujących systemy gospodarowania odpadami.

- Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 20 sierpnia. Warto na bieżąco sprawdzać informacje zamieszczane w systemie IRK i na stronie uczelni, ponieważ rekrutacja uzupełniająca może zostać ogłoszona również na inne kierunki studiów stacjonarnych – dodaje Grodzka.

Łącznie w tym roku akademickim największa uczelnia techniczna w regionie przyjmie ponad 2 tys. studentów.

Gdzie jeszcze są wolne miejsca?

Uczelnia dysponuje obecnie wolnymi miejscami na następujących kierunkach studiów:

- stacjonarnych I stopnia:
ekoenergetyka,
elektronika i telekomunikacja,
elektrotechnika,
gospodarowanie zasobami i odpadami,
inżynieria biomedyczna,
inżynieria materiałowa i wytwarzania,
inżynieria rolno-spożywcza,
inżynieria środowiska,
leśnictwo,
matematyka stosowana,
mechanika i budowa maszyn.

- stacjonarnych II stopnia:
zarządzanie.

W przypadku pojawienia się wolnych miejsc, rekrutacja uzupełniająca może być uruchomiona także na pozostałych kierunkach, dlatego warto to sprawdzać w systemie IRK.

Lista przyjętych kandydatów zostanie ogłoszona 18 września. Od 24 września można będzie składać podania na uczelnię w ramach wolnych miejsc.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1275 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39